Co nowego u naszych Firm Członkowskich

PHIG.pl » Co nowego u naszych Firm Członkowskich » Dentons doradza Starwood Capital Group w Krakowie

Dentons doradza Starwood Capital Group w Krakowie

  • Dodano 10 grudnia 2014
  • ·

Zespół Prawa Nieruchomości kancelarii Dentons doradzał funduszowi Starwood Capital Group przy nabyciu pierwszej nieruchomości w Krakowie. Przedmiotem transakcji był kompleks biurowy Quattro Business Park, a sprzedającym – Grupa Buma, krakowski deweloper.

 

 

Quattro Business Park to nowoczesny, wybudowany w latach 2010-2014, kompleks czterech 14-kondygnacyjnych budynków biurowych o łącznej powierzchni najmu około 50 tys. m.kw. Kompleks jest obecnie wynajęty w blisko 100 procentach, a wśród najemców są takie firmy jak Google, FedEx oraz Samsung.

Transakcję nadzorował partner kancelarii Dentons, Maciej Ryniewicz. W skład jego zespołu weszli dwaj prawnicy działu nieruchomości, Krzysztof Marzyński oraz Marta Woźniak.

Maciej Ryniewicz powiedział: “W sierpniu tego roku doradzaliśmy Starwood Capital Group przy wejściu funduszu na rynek polski poprzez zakup portfela biurowego od Ghelamco w Warszawie i Katowicach.  Jesteśmy zadowoleni z faktu, że mogliśmy doradzać klientowi w jego dalszej ekspansji, tym razem na rynek krakowski”.

“Trochę zapomniane w ostatnich latach, polskie miasta regionalne zaczynają się pojawiać na radarach międzynarodowych inwestorów” powiedział Paweł Dębowski, szef europejskiej grupy prawa nieruchomości Dentons. „Kraków może mieć w tym roku najwyższy wskaźnik transakcji spośród największych polskich miast poza Warszawą. Rośnie zapotrzebowanie na powierzchnię biurową w tych miastach i cieszymy się widząc, że Starwood korzysta z tego trendu”.

 

Osoby kontaktowe:

Maciej Ryniewicz
Partner
T:+ 48 22 24 25 648
E: maciej.ryniewicz@dentons.com

Paweł Dębowski

Partner, Chairman, Real Estate (Europe)

T: +48 22 24 25 646

E: pawel.debowski@dentons.com

 

Ewa Płocharska          

Dyrektor ds. marketingu

T: +48 22 242 52 26

E: ewa.plocharska@dentons.com

www.dentons.com