Co nowego u naszych Firm Członkowskich

PHIG.pl » Co nowego u naszych Firm Członkowskich » RESTAURACJA LA ROTISSERIE ORAZ WARSZAWSKIE HOTELE SIECI MAMAISON HOTELS & RESIDENCES WYRÓŻNIONE W PRZEWODNIKU GAULT & MILLAU

RESTAURACJA LA ROTISSERIE ORAZ WARSZAWSKIE HOTELE SIECI MAMAISON HOTELS & RESIDENCES WYRÓŻNIONE W PRZEWODNIKU GAULT & MILLAU

Mamaison Hotel Le Regina Warsaw

  • Dodano 05 grudnia 2014
  • ·

Z największą przyjemnością informujemy, że zarówno restauracja La Rotisserie prowadzona przez Pawła Oszczyka jak i warszawskie hotele sieci Mamaison Hotels & Residences – hotel Mamaison Le Regina i Mamaison Residence Diana – zostały wyróżnione w pierwszej edycji ekskluzywnego przewodnika gastronomicznego – Gault et Millau. 

 

Gault & Millau to jeden z najbardziej prestiżowych i wpływowych na świecie przewodników kulinarnych. Został założony w 1965 r. we Francji przez dwóch znanych krytyków kulinarnych Henri’ego Gault’a
i Christian’a Millau. Systemem punktów i czap kucharskich ocenia i honoruje restauracje oraz szefów kuchni. Premiera polskiej edycji przewodnika miała miejsce 1 grudnia 2014. Dzień wcześniej, 30 listopada 2014, wszyscy nominowani szefowie kuchni oraz najważniejsze osobistości ze świata polskiej gastronomii spotkały się na gali przedpremierowej. Był tam również Paweł Oszczyk, który dla zaproszonych gości przygotował amuse bouche
i pełnił funkcję Generała Kuchni. Paweł był również nominowany do nagrody Szefa Roku!

 

Restauracja La Rotisserie zdobyła 14 punktów i dwie czapki kucharskie. Została uznana za lokal „o stonowanym, eleganckim wystroju (…)”. Na uwagę według inspektorów zasługują znakomicie zrównoważona kompozycja ragout z małży św. Jakuba z orzeszkami pinii, kalafiorem i rodzynkami oraz pierś kaczki w buraczkach podana z komosą ryżową, brûlée z foie gras z sosem z wiśni i czarnego pieprzu, która ukazuje kunszt szefa. „Mięso jest delikatne i ma chrupiącą skórkę, owocowo – pikantny sos podkreśla kremowość foie gras, zarazem pozbawiając je przesadnej eteryczności” – taki opis znajdziemy w przewodniku.

 

W przewodniku zostały wyróżnione także hotele. W Warszawie takiego zaszczytu dostąpiło tylko 6 obiektów, jest więc dla nas wielkim wyróżnieniem, że oba nasze hotele pojawiły się na liście. W hotelu Mamaison Le Regina doceniono wyjątkową, kameralną atmosferę połączoną z klasyczną elegancją. Uwagę inspektorów przykuła umiejętność połączenia historycznych detali i nowoczesnego stylu. Hotel jest dedykowany osobom, które poszukują oryginalności i elegancji. Mamaison Residence Diana została uznana za „kwintesencję dobrego smaku”. Doceniono nie tylko jej fantastyczną lokalizację, ale i wysoki standard usług. 

 

WIĘCEJ O RESTAURACJI LA ROTISSERIE
Kameralna restauracja La Rotisserie mieści się w butikowym Mamaison Hotel Le Regina Warsaw. Szef Paweł Oszczyk przygotowuje autorskie specjały kuchni europejskiej w formie eleganckiego menu degustacyjnego.
W tygodniu zaprasza na trzydaniowy business lunch i kolacje degustacyjne z winami wybranymi przez hotelowego sommeliera, Andrzeja Strzelczyka, Mistrza Polski w latach 2012 i 2013. W każdą niedziele polecamy pięciodaniowy Linner. Latem restauracja powiększa się o romantyczne Patio – idealne miejsce zarówno na spotkania biznesowe, jak i przyjęcia rodzinne. W okresie świątecznym organizujemy przyjęcia i specjalne Linnery. Zapraszamy także do spędzenia z nami ostatniej nocy roku, podczas eleganckiej Kolacji Sylwestrowej.

SZEF PAWEŁ OSZCZYK
Paweł Oszczyk jest związany z Mamaison Le Regina Warsaw od początku istnienia hotelu (2004).
Doświadczenie zawodowe zdobywał między innymi we Włoszech, gdzie przez ponad dwa lata pracował
w uznanej restauracji Miramonti l'Altro (1* Michelin). Po powrocie do Polski rozpoczął ponad dziesięcioletnią współpracę z Le Royal Meridien Bristol Hotel. W 2001 roku związał się z prestiżowym Klubem Polskiej Rady Biznesu w Pałacu Sobańskich.

W 1995 roku Oszczyk brał udział w prestiżowym “Bocuse D’or”, a także w „Second Regional Contest of European Flavours 1997” we Francji, gdzie zdobył srebrny medal. 5 czerwca 2011, podczas ceremonii zamknięcia “Dining Guide Food Show”  w Budapeszcie, ogłoszono po raz pierwszy listę 10 Najlepszych Restauracji w Europie Środkowo-Wschodniej. La Rotisserie jest jedyną polską restauracją na tej prestiżowej liście. Na początku roku 2014 Paweł Oszczyk został uhonorowany przez Międzynarodową Akademię Gastronomiczną prestiżową nagrodą Prix du Chef de l’avenir – Kucharz Przyszłości.

Więcej informacji:

Joanna Błaszczak, Sales, Marketing & PR Specialist,

T: 22 531 60 42, F: 22 531 60 01,
E:  jblaszczak@mamaison.com