Co nowego u naszych Firm Członkowskich

PHIG.pl » Co nowego u naszych Firm Członkowskich » Dentons zwiększa swą obecność w Afryce. Dwóch partnerów dołączyło do biura w Casablance

Dentons zwiększa swą obecność w Afryce. Dwóch partnerów dołączyło do biura w Casablance

  • Dodano 07 listopada 2014
  • ·

Dwóch nowych partnerów dołączyło do biura kancelarii Dentons w Casablance umacniając wieloletnią obecność na kontynencie afrykańskim. Do biura Dentons w Casablance dołączył Patrick Larrivé jako partner zarządzający wraz z partnerem Christophe Simonnet. Razem będą prowadzić zespół pięciu prawników. Biuro w Casablance należy do globalnej sieci Dentons, do której należą biura w Egipcie i Republice Południowej Afryki. Nowi partnerzy wzmocnią działalność Dentons skierowaną  do klientów w Maroko, krajach Magrebu i innych frankofońskich częściach Afryki. Przyczynią się także do umocnienia pozycji firmy na całym kontynencie afrykańskim.

“Obecność Patricka i Christophe’a w Dentons to kolejny element naszej strategii rozwoju w Afryce” powiedział Global CEO Elliott Portnoy, dodając: „Ich doświadczenie zapewni naszym klientom jeszcze lepszy dostęp do wiedzy w każdym miejscu na świecie”.

Joe Andrew, Szef Rady Nadzorczej powiedział: „Afryka jest priorytetem dla Dentons wraz  z najbardziej dynamicznie rozwijającymi się regionami. Biuro w Casablance jest kolejnym dowodem naszego zaangażowania mającego na celu udostępnienie naszym klientom globalnego doświadczenia poprzez biura obecne w regionach. Wzmocnienie naszej obecności w Maroko, krajach Magrebu i dalej właśnie temu służy.

Wiele spośród 75 biur kancelarii Dentons mieszczących się ponad 50 krajach znajduje się w Afryce. Biura Dentons i firm stowarzyszonych znajdują się w krajach anglojęzycznych, francuskojęzycznych i portugalskojęzycznych. Dentons jest pierwszą dużą międzynarodową kancelarią z tak znaczącym udziałem na tym kontynencie. I jest to już obecność wieloletnia. W tym roku świętujemy 50 rocznicę otwarcia pierwszego biura w Afryce – biuro Dentons w Kairze jest kontynuatorem utworzonej tam  w 1964 roku kancelarii Fox & Gibbons.

Partnerzy Larrivé i Simonnet wniosą do firmy wiedzę i doświadczenie w prawie spółek, fuzji i przejęć, private equity, a także związane z transakcjami infrastrukturalnymi i partnerstwem publiczno-prywatnym, energetyką, nieruchomościami i finansami.

„Praca w firmie torującej od wielu lat drogę na rynku afrykańskim jest dużym wyzwaniem” powiedział Patrick Larrivé, partner zarządzający. „Mam nadzieję, że pracując w Casablance, będziemy mieć znaczący udział w budowaniu silnej pozycji lidera na rynku afrykańskim i globalnym”.

 

Komentując nowy skład biura Dentons w Casablance Arkadiusz Krasnodębski, partner zarządzający Dentons w Warszawie, powiedział: „Maroko odgrywa ważną rolę jako partner handlowy Polski i Unii Europejskiej. Osiągamy nawet dwucyfrowe wzrosty obrotów handlowych z Maroko. Wzmocnienie biura w Casablance jest kolejnym krokiem w ekspansji Dentons na rynku afrykańskim, która  z pewnością będzie korzystna dla naszych klientów w Polsce, Europie i na całym świecie”.

 

Osoba kontaktowa:

Ewa Płocharska

Dyrektor ds. marketingu

T: +48 22 242 52 26

E: ewa.plocharska@dentons.com