Co nowego u naszych Firm Członkowskich

PHIG.pl » Co nowego u naszych Firm Członkowskich » Dentons doradza Atrium przy nabyciu centrum handlowego Focus Mall w Bydgoszczy 14 października 2014

Dentons doradza Atrium przy nabyciu centrum handlowego Focus Mall w Bydgoszczy 14 października 2014

  • Dodano 15 października 2014
  • ·

Zespół Prawa Nieruchomości kancelarii Dentons doradzał Atrium European Real Estate przy nabyciu centrum handlowego Focus Mall w Bydgoszczy. Sprzedającym był fundusz inwestycyjny Aviva Investors. Transakcja o wartości 122 milionów euro została sfinansowana ze środków własnych Atrium.

 

Oddane w 2008 roku centrum handlowe Focus Mall jest największym obecnie obiektem tego typu w Bydgoszczy i Województwie Kujawsko-Pomorskim. W dwupiętrowym obiekcie o powierzchni najmu 41.000 m2 głównymi najemcami są elektromarket Saturn i multipleks Cinema City.

Zespół Dentons nadzorował Tomasz Stasiak, partner w zespole nieruchomości, wspierany przez Annę Garbulę-Węgrzynowską - starszego prawnika.

Tomasz Stasiak powiedział: „W ubiegłym roku reprezentowaliśmy Atrium przy nabyciu innego centrum handlowego - Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu od partnerów joint venture, prywatnego inwestora i Deutsche EuroShop AG, za cenę 152 milionów euro. Jesteśmy zadowoleni z faktu, iż ponownie mogliśmy się przyczynić do budowania portfolio klienta i wzmacniania jego pozycji na rynku retail w rejonie Europy Środkowowschodniej.”

Atrium to jeden z wiodących właścicieli, operatorów i deweloperów centrów handlowych w Europie Środkowowschodniej. W portfelu nieruchomości ma obecnie 153 centra handlowe o wartości 2,5 miliarda euro położone głównie na terenie Polski, Czech, Słowacji i Rosji.

 

KONIEC

Osoby kontaktowe:

Tomasz Stasiak
Partner, Zespół prawa nieruchomości
T: +48 22 242 56 49
E: Tomasz.stasiak@dentons.com  

Ewa Płocharska
Dyrektor ds. marketingu

T: +48 22 242 52 26
E: ewa.plocharska@dentons.com

 

www.dentons.com