Co nowego u naszych Firm Członkowskich

PHIG.pl » Co nowego u naszych Firm Członkowskich » Dentons doradza ORCO Property Group przy sprzedaży Złotej 44, najwyższego apartamentowca w UE

Dentons doradza ORCO Property Group przy sprzedaży Złotej 44, najwyższego apartamentowca w UE

  • Dodano 03 września 2014
  • ·

Zespół Prawa Nieruchomości kancelarii Dentons doradzał ORCO Property Group, deweloperowi  działającemu na środkowoeuropejskim rynku nieruchomości i usług hotelarskich, przy sprzedaży luksusowego apartamentowca przy ulicy Złotej 44 w Warszawie na rzecz Skyline Residential Sarl, spółki joint venture amerykańskiego funduszu Amstar, oraz BBI Development, polskiej firmy działającej na rynku nieruchomości. Wartość transakcji to 63 miliony euro.

Budynek składa się z 251 apartamentów usytuowanych na 192 metrach wysokości i 54 piętrach, co czyni go obecnie najwyższym apartamentowcem w Unii Europejskim.  Został zaprojektowany przez Daniela Libeskinda, wybitnego amerykańskiego architekta polskiego pochodzenia. Znajduje się w samym centrum Warszawy, tuż obok Pałacu Kultury i Nauki, hotelu Intercontinental oraz biurowców Rondo 1 i WFC.

Budowa rozpoczęła się w 2008 roku, ale prace zostały wstrzymane pod koniec 2013. W ciągu tych pięciu lat inwestycja napotkała liczne problemy, jednym z nich był wpływ kryzysu finansowego na europejski rynek nieruchomości. Bryła „Żagla Libeskinda” jest prawie ukończona ale całkowity projekt jest nadal w toku. 

Transakcję nadzorowała Monika Sitowicz, partner Zespołu Prawa Nieruchomości kancelarii Dentons w Warszawie, wspierana przez Jakuba Sobotkowskiego, Counsela. Oprócz Złotej 44, mecenas Sitowicz doradzała ORCO Property Group przy wielu innych projektach sektora hotelowego i mieszkaniowego w Polsce.

Monika Sitowicz powiedziała: “Jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy reprezentować ORCO przy projekcie Złota 44 i jego sprzedaży. Ten prestiżowy wysokościowiec odmienił centrum Warszawy. Teraz, gdy jego budowa jest już prawie ukończona i zostały udzielone wszelkie wymagane pozwolenia, życzymy nowemu nabywcy szybkiego dokończenia inwestycji i czekamy na otwarcie w przyszłym roku”.

BBI Development planuje dokończyć apartamentowiec w pierwszym kwartale 2015 roku, będzie nim następnie zarządzać, zajmie się też sprzedażą powierzchni.

 

Osoby kontaktowe:

Monika Sitowicz
Partner, Real Estate
T:+ 48 22 24 25 747
E: monika.sitowicz@dentons.com

Ewa Płocharska          

Dyrektor ds. marketingu

T: +48 22 242 52 26

E: ewa.plocharska@dentons.com