Co nowego u naszych Firm Członkowskich

PHIG.pl » Co nowego u naszych Firm Członkowskich » Dentons doradza Starwood Capital Group przy nabyciu trzech projektów biurowych od Ghelamco

Dentons doradza Starwood Capital Group przy nabyciu trzech projektów biurowych od Ghelamco

  • Dodano 28 sierpnia 2014
  • ·

Zespół Prawa Nieruchomości kancelarii Dentons doradzał funduszowi Starwood Capital Group przy nabyciu trzech kompleksów biurowych od Ghelamco - T-Mobile Office Park, Łopuszańska Business Park i Katowice Business Point.  Było to jednocześnie wejście funduszu na rynek sektora biurowego w Polsce.

Łączna powierzchnia biurowa trzech sprzedanych inwestycji to 78 tys. m2. T-Mobile Office Park i Łopuszańska Business Park to projekty oddane do użytku przez Ghelamco w maju ubiegłego roku. Oba są dogodnie położone w biznesowych częściach dzielnic Mokotów i Włochy, natomiast Katowice Business Point, oddany do użytku w 2010 roku, mieści się w samym centrum Katowic. Budynki odniosły już sukces komercyjny – są wynajęte niemal w 100%.

Transakcję nadzorował partner kancelarii Dentons, Maciej Ryniewicz. W skład jego zespołu weszli trzej prawnicy działu nieruchomości Krzysztof Marzyński, Joanna Czaplicka oraz Marta Woźniak, a także Counsel działu korporacyjnego, Gabriel Olearnik.

Maciej Ryniewicz powiedział: “Do tej pory obecność portfolio Starwood Capital Group w Polsce składało się z sieci hoteli na terenie kraju. Cieszymy się, że mogliśmy doradzać klientowi w jego ekspansji poza sektor hotelarski w Polsce.”

W ubiegłym roku Zespół Prawa Nieruchomości w Pradze doradzał Starwood Capital Group przy największej transakcji na rynku biurowym w Czechach w historii – jednorazowym nabyciu kompleksu 12 budynków „The Park” w Pradze od Aberdeen Asset Management Deutschland AG.

 

Szczegółowych informacji udzielą:

Maciej Ryniewicz

Partner

T:+ 48 22 24 25 648
E: maciej.ryniewicz@dentons.com

Ewa Płocharska          

Dyrektorka ds. marketingu

T: +48 22 242 52 26

E: ewa.plocharska@dentons.com