Co nowego u naszych Firm Członkowskich

PHIG.pl » Co nowego u naszych Firm Członkowskich » Kochański Zięba Rapala i Partnerzy wygrywają dla Faktu sprawę przeciwko R. Giertychowi

Kochański Zięba Rapala i Partnerzy wygrywają dla Faktu sprawę przeciwko R. Giertychowi

  • Dodano 19 października 2012
  • ·

11 października 2012 r. Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił w całości apelację Romana Giertycha w sprawie przeciwko wydawcy „Faktu” Ringier Axel Springer Polska.

Kochański Zięba Rapala i Partnerzy wygrywają dla Faktu sprawę przeciwko R. Giertychowi11 października 2012 r. Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił w całości apelację Romana Giertycha w sprawie przeciwko wydawcy „Faktu” Ringier Axel Springer Polska.

Roman Giertych pozwał wydawcę „Faktu” Ringier Axel Springer Polska za wpisy zamieszczone na portalu fakt.pl przez internautów, które pojawiły się po publikacji w „Fakcie” artykułu „Giertych chce odebrać immunitet Kaczyńskiemu”. Giertych uznał te wpisy za obraźliwe i zażądał ich usunięcia, opublikowania przeprosin na portalach: fakt.pl, interia.pl i onet.pl oraz zadośćuczynienia w wysokości 8000 zł, powołując się na zasady odpowiedzialności dostawcy usług hostingu (administratora portalu) na bazie ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

11 października 2012 r. Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił w całości apelację Romana Giertycha w sprawie przeciwko wydawcy „Faktu” Ringier Axel Springer Polska.

Właściciel portalu fakt.pl Ringier Axel Springer Polska był reprezentowany przez Rafała Ziębę i Annę Cichońską adwokatów i Partnerów z firmy prawniczej Kochański Zięba Rapala i Partnerzy.

 

Dodatkowe informacje:

Katarzyna Buczkiewicz: k.buczkiewicz@kochanski.pl, tel. +48 22 326 96 28

Magdalena Cybulska: m.cybulska@kochanski.pl, tel. +48 22 326 96 43

www.kochanski.pl