Co nowego u naszych Firm Członkowskich

PHIG.pl » Co nowego u naszych Firm Członkowskich » MSC Poland z siedzibą w kompleksie Gdynia Waterfront

MSC Poland z siedzibą w kompleksie Gdynia Waterfront

Newmark Polska Sp. z o.o.

  • Dodano 06 marca 2024
  • ·

MSC Poland Sp. z o.o., reprezentująca w Polsce armatora MSC Mediterranean Shipping Company SA z siedzibą w Genewie, największego na świecie przewoźnika kontenerowego, wynajęła 1545 mkw. powierzchni biurowej w kompleksie Gdynia Waterfront. Podczas negocjacji warunków umowy najemcę wspierała firma doradcza Newmark Polska. MSC Poland przeniesie się do nowej siedziby w IV kwartale br.

 

Firma MSC, czyli Mediterranean Shipping Company, powstała w 1970 r. w Brukseli. MSC jest obecnie największym na świecie przewoźnikiem kontenerowym – zarówno pod względem liczebności floty, jak i możliwego do przetransportowania frachtu. 800 jednostek należących do posiadającego siedzibę w Szwajcarii armatora zawija do 520 portów na 300 trasach, by każdego roku rozładować 22,5 mln TEU ładunku. MSC utrzymuje globalnie 675 biur, zatrudnia 200 tys. osób oraz posiada oddziały zajmujące się m.in. rejsami pasażerskimi czy usługami logistycznymi. Do przewoźnika należy również największy na świecie kontenerowiec – MSC Irina – oraz 5 samolotów cargo.

 

– Firma MSC utrzymuje pozycję globalnego lidera. Nowa, przestronna siedziba w Gdyni zostanie stworzona z myślą o poprawie warunków pracy. Inwestycja Waterfront to nie tylko flagowy projekt dewelopera Vastint, ale także nowa wizytówka miasta. Cieszymy się, że po dokładnej analizie rynku biurowego w Trójmieście, nasz Klient zdecydował się na wynajęcie powierzchni biurowej w tej inwestycji. Jest to miejsce o unikalnym charakterze w najatrakcyjniejszej części miasta, które doskonale odpowiada standardom firmy MSC – mówi Michał Rafałowicz, Dyrektor Regionalny w Newmark Polska.


– Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z faktu, że udało nam się pozyskać tak renomowanego najemcę powierzchni biurowej w kompleksie Waterfront. Jest to jednoznaczne potwierdzenie atrakcyjności naszej oferty zarówno pod względem lokalizacji, jak i infrastruktury, która idealnie wspiera różnorodne potrzeby biznesowe. Waterfront staje się idealnym miejscem do efektywnego prowadzenia operacji, a my z pełną gotowością zapewniamy wsparcie i elastyczność, aby sprostać wszelkim potrzebom naszego nowego najemcy. Cieszymy się na owocną współpracę i dalszy rozwój relacji biznesowych – mówi Anna Szmilewska, Senior Leasing Manager w Vastint Poland.


Waterfront w Gdyni, położony przy zbiegu ulic Hryniewieckiego i Waszyngtona, to nowoczesny kompleks wielofunkcyjny, który oferuje doskonałą mieszankę biur, mieszkań, bazy hotelowo-konferencyjnej, lokali usługowych oraz funkcji i przestrzeni publicznych. Zlokalizowany nad brzegiem morza, kompleks nie tylko zachwyca imponującymi widokami, lecz również zapewnia dogodną bliskość do centrum miasta i jego kluczowych obiektów. Projektowany z myślą o komforcie i efektywności biznesowej, Waterfront gwarantuje wysoką jakość powierzchni biurowej oraz liczne udogodnienia dla najemców. Planowana jest również aplikacja o certyfikat LEED, co poświadcza zastosowanie energooszczędnych rozwiązań i doskonałe parametry środowiska pracy.

 

O Newmark Polska
Newmark Polska jest Globalnym Partnerem Newmark, członkiem Globalnej Sieci Newmark. Należy do grupy wiodących firm doradczych na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Zapewnia kompleksowe usługi agencyjne w zakresie reprezentacji najemców pozbawione ryzyka konfliktu interesów, jak również obsługi transakcji na rynkach kapitałowych, badań rynku i doradztwa, wycen nieruchomości, projektowania i zarządzania projektami oraz workplace strategy. Na czele firmy Newmark Polska stoi Piotr Kaszyński. Jej siedziba mieści się w Warszawie, a biura regionalne znajdują się we Wrocławiu, Trójmieście i Krakowie. Zespół Newmark Polska korzysta z globalnej platformy Newmark (Nasdaq: NMRK), która posiada biura na całym świecie i oferuje pełną gamę usług na każdym etapie cyklu życia nieruchomości. Więcej informacji o Newmark Polska na stronie: www.nmrk.pl

 

O Vastint Poland
Vastint Poland jest częścią Grupy Vastint, międzynarodowej organizacji działającej na europejskim rynku nieruchomości od ponad 30 lat. Filary działalności firmy to zarządzanie portfelem nieruchomości oraz rozwój projektów biurowych, mieszkaniowych i hotelowych, które zapewniają komfortowe, a także zrównoważone środowisko życia, pracy i wypoczynku. Więcej informacji: www.vastint.eu

 

Kontakt dla prasy:
Iwona Skalska
iwona.skalska@nmrk-global.com
+48 603 068 326