Co nowego u naszych Firm Członkowskich

PHIG.pl » Co nowego u naszych Firm Członkowskich » Hotel Polonia Palace w Warszawie świętuje 110. urodziny

Hotel Polonia Palace w Warszawie świętuje 110. urodziny

Hotele Warszawskie Syrena Sp. z o. o.

  • Dodano 14 lipca 2023
  • ·

Hotel, wybudowany w paryskim stylu i ufundowany przez hrabię Konstantego Gabriela Przeździeckiego, został otwarty 14 lipca 1913 r. i od zawsze zachwycał swoją nowoczesnością. Aktualnie hotel mieści w sobie 206 klasycznych pokoi i apartamentów, 10 sal na eventy do 700 osób, część relaksacyjna z saunami oraz Lobby Bar i restauracja Polonia.

 

Od samego początku hotel był miejscem spotkań artystów, dyplomatów i zamożnych warszawiaków. Odbyły się w nim m.in. pierwsze wybory Miss Polonia, spotkania członków PEN-Clubu, a także próby do V Konkursu Chopinowskiego.

 

Historycznie ważna rola hotelu przyczyniła się do przekształcenia go po wojnie w siedzibę licznych ambasad, konsulatów i międzynarodowych przedstawicielstw oraz instytucji.

 

Na obchody 110. urodzin hotelu, które miały miejsce 14 lipca, przybyło wielu gości, którzy mogli delektować się pięknem muzyki fortepianowej, urodzinowym prosecco oraz słodką niespodzianką.

 

W 2022 roku hotel otrzymał prestiżową nagrodę European Hotel Award w kategorii Heritage Luxury Hotel 2022, a goście z całego świata wciąż podkreślają idealną lokalizację obiektu, piękne wnętrza i profesjonalną obsługę.

 

Pełna historia hotelu: https://www.poloniapalace.com/pl/historia-hotelu
Do pobrania specjalne wydanie „Kuriera Polonijnego”: https://tiny.pl/c7rkn 

 

Więcej informacji:
Agnieszka Naumiuk
agnieszka.naumiuk@syrena.com.pl