Co nowego u naszych Firm Członkowskich

PHIG.pl » Co nowego u naszych Firm Członkowskich » Firma Wojnarowscy pozostaje najemcą Panattoni Park Sosnowiec II

Firma Wojnarowscy pozostaje najemcą Panattoni Park Sosnowiec II

Newmark Polska Sp. z o.o.

  • Dodano 28 marca 2023
  • ·

Działająca w branży oświetleniowej firma Wojnarowscy podpisała umowę przedłużenia najmu w Panattoni Park Sosnowiec II. W obiekcie do dyspozycji firmy pozostaje 3870 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej. Podczas renegocjacji umowy najemca korzystał z doświadczenia ekspertów firmy doradczej Newmark Polska.

 

Wojnarowscy sp. z o.o. to firma założona w 1990 r., która osiągnęła pozycję lidera w branży oświetleniowej. W swoim portfolio ma ona kilka marek – Spectrum LED, Wojnarowski Lighting Design i Spectrum Smart. Klienci mogą wybierać wśród 10 000 rodzajów produktów oświetleniowych, a firma wyprodukowała do tej pory 15 000 000 źródeł światła. Aby zapewnić odbiorcom bezpieczne i niezawodne produkty, spółka Wojnarowscy korzysta z własnego nowoczesnego laboratorium, działu projektowego oraz linii produkcyjnej opraw oświetleniowych LED. Z nowatorskimi rozwiązaniami oferowanymi przez firmę Wojnarowscy można zapoznać się w showroomie zlokalizowanym w Katowicach przy ul. Gospodarczej 16.

 

– Czynnikami, które wpłynęły na decyzję najemcy o pozostaniu w Panattoni Park Sosnowiec II, były atrakcyjne warunki najmu i pomyślnie układająca się współpraca z wynajmującym. Brak potrzeby relokacji pozwala firmie skoncentrować się na działalności i nadal korzystać z już wykonanych adaptacji. Cieszymy się, że firma Wojnarowscy po raz kolejny zdecydowała się na nasze usługi i mogliśmy ją wesprzeć w zapewnieniu optymalnych warunków do dalszego wzrostu – mówi Michał Kozar, Senior Associate w Dziale Powierzchni Magazynowych i Przemysłowych firmy Newmark Polska.

 

Za realizację parku odpowiedzialne jest Panattoni – lider rynku nieruchomości przemysłowych – które dostarczyło w województwie śląskim ponad 2,5 mln mkw. nowoczesnej powierzchni.

 

– Dzięki połączeniu strategicznych lokalizacji i wysokiego standardu obiektów Panattoni w regionie, nasi najemcy często decydują się na przedłużenie umów lub dokonują ekspansji. Dalszy najem firmy Wojnarowscy to najlepsza forma docenienia nowoczesnej powierzchni, którą udało się idealnie dopasować do specyfiki klienta – mówi Justyna Kononowicz, Senior Leasing Manager w Panattoni. – Cieszy nas, że wspieramy rozwój firmy tworzącej nowoczesne rozwiązania oświetleniowe, tak potrzebne zielonej rewolucji i dążeniu do zeroemisyjności – dodaje.

 

Panattoni Park Sosnowiec II to dwa budynki magazynowe położone na terenie Górnego Śląska. Kompleks jest zlokalizowany bezpośrednio przy drodze ekspresowej S1 i w niewielkiej odległości od Euroterminalu Sławków obsługującego kolej normalnotorową i szerokotorową. Atutem obiektu jest też certyfikacja w systemie BREEAM na poziomie Good, co oznacza, że jest on energooszczędny i przyjazny pracownikom.

 

O Newmark Polska
Newmark Polska jest Globalnym Partnerem Newmark, członkiem Globalnej Sieci Newmark. Należy do grupy wiodących firm doradczych na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Zapewnia kompleksowe usługi agencyjne w zakresie reprezentacji najemców pozbawione ryzyka konfliktu interesów, jak również obsługi transakcji na rynkach kapitałowych, badań rynku i doradztwa, wycen nieruchomości, projektowania i zarządzania projektami oraz workplace strategy. Na czele firmy Newmark Polska stoi Piotr Kaszyński. Jej siedziba mieści się w Warszawie, a biura regionalne znajdują się we Wrocławiu, Trójmieście i Krakowie. Zespół Newmark Polska korzysta z globalnej platformy Newmark (Nasdaq: NMRK), która posiada biura na całym świecie i oferuje pełną gamę usług na każdym etapie cyklu życia nieruchomości. Więcej informacji o Newmark Polska na stronie: www.nmrk.pl

 

Kontakt dla prasy:
Luiza Jurgiel-Żyła
luiza.jurgiel-zyla@nmrk-global.com
+48 695 795 121