Co nowego u naszych Firm Członkowskich

PHIG.pl » Co nowego u naszych Firm Członkowskich » Kochański & Partners – Koncentracja Konsolidacja Konsekwencja

Kochański & Partners – Koncentracja Konsolidacja Konsekwencja

Kochański & Partners Sp. K.

 • Dodano 26 maja 2023
 • ·

Kancelaria Kochański & Partners wchodzi na kolejny stopień konsekwentnej realizacji swojej strategii biznesowej – etap konsolidacji, poszerzając jednocześnie grono partnerów oraz partnerów equity.


Piotr Kochański, Partner Zarządzający, staje na czele zintegrowanej Praktyki Nowych Technologii, w ramach której jednym z zespołów pokieruje – w nowej roli partnera – Monika Maćkowska-Morytz. Do kancelarii dołączają Dariusz Dobkowski i Marek Król, którzy poprowadzą odpowiednio: Globalną Praktykę Handlową oraz Praktykę Sektora Bankowości i Finansów. Dariusz Dobkowski oraz Markiyan Malskyy i Karol Połosak wchodzą do kręgu partnerów equity. Kochański & Partners zapowiada także szeroką ekspansję i odkrywa plany otwarcia nowych biur w kluczowych polskich ośrodkach biznesowych.


Konsolidacja firmy jest realizowana w kilku istotnych obszarach. Wzrost zasięgu oferty dokonuje się za sprawą dywersyfikacji, poszerzania praktyk i podnoszenia efektywności operacyjnej, a efektem tych działań ma być optymalizacja kosztów i wzrost potencjału innowacyjnego. Zespół liderów wzmocni dwóch nowych Partnerów, wysokiej klasy prawników i menadżerów cieszących się renomą i zaufaniem rynku.

 

Dariusz Dobkowski, który od 25 lat zarządzał firmą prawniczą KPMG, obejmuje rolę Szefa Globalnej Praktyki Handlowej. Dariusz jest radcą prawnym w Polsce, członkiem izb adwokackich w Czechach, na Węgrzech i Słowacji, a także współtwórcą polskiego „KPMG Law”. Jako Head of Legal CEE Dariusz pełnił rolę członka Komitetu Sterującego KPMG Global Legal Services i odpowiadał za organizację praktyk prawnych w 180 krajach. Zdobył olbrzymie doświadczenie w obszarze prawa gospodarczego, w tym w fuzjach i przejęciach, restrukturyzacjach kapitałowych i postępowaniach Forensic. Kierował setkami projektów w różnych sektorach gospodarki z udziałem wiodących podmiotów polskiego i zagranicznego rynku.

 

„Od wielu lat jestem pod wrażeniem nakreślonego przez Piotra Kochańskiego wizjonerskiego planu rozwoju Firmy. Dlatego bez wahania przyjąłem propozycję uczestniczenia w tym ambitnym projekcie. Traktuję to jako osobiste wyzwanie, ale jednocześnie nie mam wątpliwości, co do rezultatu w postaci wartości dodanej dla rynku, klientów i samej Kancelarii wynikającego z połączenia naszych potencjałów i doświadczeń” – mówi Dariusz Dobkowski.

 

Marek Król, jeden z najbardziej cenionych autorytetów sektora finansowego, będzie kierować Praktyką Sektora Bankowości i Finansów. Doświadczenie zawodowe zdobywał w kancelariach i bankach o globalnym zasięgu, m.in. Raiffeisen Bank Polska, Credit Agricole, BNP Paribas, Deutsche Bank, NordeaBank Polska, Svenska Handelsbanken, Citibank, HSBC, Deutsche Bank, ING Bank, Pekao S.A. oraz PKO BP S.A.

 

Reprezentował klientów w licznych projektach w sektorach telekomunikacji, energetyki, infrastruktury wodnej i gazowej, petrochemicznym, drogowym i nieruchomości komercyjnych. Doradzał w projektach inwestycyjnych, infrastrukturalnych oraz w obszarze IT. Jest ekspertem z zakresu project finance, leveraged finance, MBO, LBO, restrukturyzacji, kredytów syndykowanych, structured finance, leasing oraz factoring.

 

„Współpraca międzynarodowa firmy, jej nastawienie na prowadzenie projektów jej globalnych klientów to idealne warunki do realizowania projektów moich klientów na całym świecie. Jest to moje kolejne wielkie wyzwanie zawodowe, które chcę zrealizować z sukcesem. Obecna sytuacja na świecie, zmiany w przepływie kapitałów, zmieniająca się rola Polski na arenie międzynarodowej oraz wyzwania związane z ochroną środowiska i szeroko rozumianym zrównoważonym rozwojem stwarzają wyzwania dla prawników, którzy też ponoszą wielką odpowiedzialność za ich powodzenie” – podkreśla Marek Król.

 

Ważne zmiany dotyczą także zarządzania trzecim kluczowym obszarem działania kancelarii – Praktyką Sektorową Technologii – którą pokieruje Piotr Kochański, Partner Zarządzający Kancelarii.

 

Nowa, wzmocniona struktura tej praktyki obejmie zespoły:

 • Regulacji i Legislacji Prawa Nowych Technologii
 • Projektów Sektora Fintech
 • Transakcji Technologicznych, w tym w:
  • Praktyce Sektorowych Fuzji i Przejęć
  • Praktyce Finansowania i Transferu Technologii
  • Praktyce Ochrony Technologii i Cyberbezpieczeństwa


Piotr Kochański ma ogromne doświadczenie w tym obszarze. Był jednym z liderów i współtwórców rynku usług prawnych w sektorze innowacji i nowych technologii w USA, a następnie w Polsce. To on obsługiwał największe globalne spółki technologiczne na początku ich działalności na polskim rynku, w tym m.in. Intel i Google.

 

„Moje aktualne zaangażowanie, to swego rodzaju powrót do korzeni, to bardzo ciekawe i inspirujące, bo specjalizacja w zakresie obsługi klientów wykorzystujących, transferujących, finansujących i chroniących swoje najnowsze technologie była bazą, która mnie zawodowo stworzyła i ugruntowała” – mówi Piotr Kochański.

 

Monika Maćkowska-Morytz, ekspertka prawa Ochrony Danych Osobowych, Compliance, Nowych Technologii i Cyberbezpieczeństwa, dołączyła do grona Partnerów.

 

Ponadto, kancelaria do 16 osób zwiększyła grono partnerów equity. Nowi partnerzy equity to, obok Dariusza Dobkowskiego, Markiyan Malskyy – Partner odpowiedzialny za Praktykę Międzynarodowego Arbitrażu Handlowego i Szef Praktyki Ukraińskiej oraz Karol Połosak, Partner kierujący Praktyką Przekształceń i Konsolidacji Przedsiębiorstw.

Kancelarię Kochański & Partners tworzy obecnie ponad 200-osobowy zespół, pracujący na co dzień z globalnymi klientami w nowoczesnych biurach w Warszawie i Krakowie. Wkrótce otwarte zostanie nowe biuro w Łodzi, kolejną lokalizacją jest Białystok, a w niedalekiej przyszłości również inne duże miasta. To także element konsekwentnie realizowanej strategii zwiększania działalności firmy i umacniania jej pozycji Firmy Ogólnopolskiej/Polish National Law Firm.

 

„Jesteśmy skoncentrowani na rozwoju naszej globalnej praktyki. Stąd strategiczne budowanie sojuszy i ścisłych profesjonalnych kontaktów z Pinsent Masons i z naszą wspólną siecią kancelarii w całej Europie. A także z tymi firmami prawniczymi na świecie, które chcą pracować właśnie z nami” – podsumowuje Piotr Kochański.