Co nowego u naszych Firm Członkowskich

PHIG.pl » Co nowego u naszych Firm Członkowskich » REGESTA S.A. robi kolejny krok milowy i wynajmuje 36 tys. mkw. magazynu na Pomorzu

REGESTA S.A. robi kolejny krok milowy i wynajmuje 36 tys. mkw. magazynu na Pomorzu

Newmark Polska Sp. z o.o.

  • Dodano 18 kwietnia 2023
  • ·

Specjalizująca się w świadczeniu usług logistycznych, spółka REGESTA S.A. wynajęła prawie 36 000 mkw. w Panattoni Park Tricity East V. Nowa powierzchnia pozwoli firmie na współpracę z portem, przeładunek kontenerowy w Baltic Hub i BCT oraz ekspansję świadczonych usług w ramach organizacji transportu morskiego. Najemcę reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.

 

REGESTA S.A. operator logistyczny i firma transportowo-spedycyjna z ponad 28-letnim doświadczeniem, do tej pory posiadała cztery obiekty magazynowe o łącznej powierzchni ponad 60 000 mkw. W ostatnim czasie powiększa swoją infrastrukturę magazynową o ponad 100%, licząc inwestycję w Rudzie Śląskiej (33 000 mkw.) i bieżącą na Pomorzu, w Gdańsku (35 900 mkw.).

 

Działalnością Spółki oprócz logistyki kontraktowej jest organizacja transportu drogowego, morskiego i kolejowego. Firma dysponuje własną flotą 330 ciągników siodłowych i 380 naczep, specjalizując się w transporcie z wykorzystaniem naczep typu coil-mulda. Ściśle współpracuje z przewoźnikami, którzy kontraktowo świadczą usługi transportowe dla Regesty, tworząc jej flotę kontraktową liczącą obecnie ponad 200 zestawów.

 

Wysoką jakość świadczonych usług doceniają przede wszystkim przedsiębiorstwa z branży stalowej oraz motoryzacyjnej, którym firma REGESTA zapewnia regularne transporty materiałów i półproduktów. Znaczącą częścią w portfolio klientów Regesty są również firmy związane z branżą PV, dla których Spółka organizuje dostawy door-to-door. Zespół Regesty liczy blisko 700 pracowników i realizuje ponad 100 000 zleceń transportowych rocznie.

 

– Trójmiejski magazyn to kontynuacja naszej strategii dywersyfikacji. Obsługa transportu morskiego i usług towarzyszących, jak m.in. transporty kontenerowe, kompleksowa obsługa celna, magazynowanie, kompletacja czy dystrybucja, daje nam przewagę konkurencyjną i pozwoli rozszerzyć grupę klientów, których obecnie obsługuje nasz magazyn w Gdańsku Kowalach. Nowa powierzchnia to ponad 35 000 mkw. składowania blokowego i regałowego, strefa konfekcji, cross-dockingu, skład celny, nowocześnie zaprojektowane biura obsługi, spedycji i agencji celnej – mówi Marcin Szostak, Dyrektor ds. logistyki w REGESTA S.A.

 

– Wychodząc naprzeciw wymaganiom rynku i naszych klientów, dokonujemy ekspansji powierzchni magazynowej w Trójmieście. Lokalizacja w bezpośrednim sąsiedztwie dynamicznie rozwijającego się portu Baltic Hub nie jest przypadkowa, oznacza dla nas osiągnięcie pozycji znaczącego operatora logistycznego, kompleksowo zaopatrującego klientów w pełen łańcuch dostaw – mówi Natalia Szuba, Project Manager PV w REGESTA S.A. - Posiadamy zasoby, potencjał i pełne możliwości organizacji międzykontynentalnego importu i eksportu morskiego, całopojazdowego i drobnicowego międzynarodowego transportu drogowego oraz kompleksowej obsługi logistycznej, które z dumą możemy oferować obecnym i przyszłym naszym klientom.

 

– Regesta S.A. rozwija się w ostatnich latach bardzo dynamicznie. Cieszymy się, że możemy asystować firmie w powiększeniu zasobów magazynowych aż o 100%. Po wprowadzeniu się w pierwszym kwartale przyszłego roku do magazynu w obrębie portu w Gdańsku firma będzie zajmowała w całym kraju ponad 120 000 mkw. z możliwością ekspansji w obrębie parków magazynowych – mówi Michał Rafałowicz, Dyrektor Regionalny w firmie doradczej Newmark Polska.

 

– Po przedstawieniu klientowi różnych opcji zdecydowaliśmy się na magazyn w Panattoni Park Tricity East V ze względu na idealną lokalizację, która wesprze operacje biznesowe REGESTA S.A. i znacznie obniży koszty jej działalności – mówi Janusz Dudek, Starszy Doradca, Newmark Polska. – Dzięki temu, że powierzchnia dopiero powstaje mogliśmy maksymalnie dostosować ją do wymagań technicznych klienta bez konieczności kosztownej przebudowy. Zadbaliśmy m.in. o to, aby magazyn miał odporność ogniową powyżej 4.000 MJ/mkw.

 

– W krótkim czasie Regesta wynajmuje blisko 70 000 mkw. w ramach dwóch obiektów Panattoni – w Gdańsku i Rudzie Śląskiej. Dwie umowy na bardzo dużą powierzchnię – rekordową w skali portfolio klienta – potwierdzają, jak wiele Panattoni ma do zaoferowania dynamicznie rozwijającym się biznesom. Blisko 600 000 mkw. nowoczesnych powierzchni przemysłowych dostarczone w Trójmieście pozwala naszym partnerom biznesowym na wzrost w kluczowych lokalizacjach dzięki wykorzystaniu pobliskiego portu i dobrej infrastruktury, a także wspiera rozwój całego regionu – mówi Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni.

 

Panattoni Park Tricity East V to nowoczesne centrum dystrybucyjne w Przejazdowie, w gminie Pruszcz Gdański, które znajduje się blisko autostrady A1, obwodnicy Trójmiasta i Głębokowodnego Terminalu Kontenerowego Baltic Hub. Firma REGESTA S.A. będzie mogła skorzystać z bram o ponadnormatywnej wielkości oraz placu składowego przystosowanego do transportu towarów wielkogabarytowych. Dodatkowo, obiekt zostanie wyposażony w zaawansowane rozwiązania proekologiczne i certyfikat BREEAM.


O Newmark Polska
Newmark Polska jest Globalnym Partnerem Newmark, członkiem Globalnej Sieci Newmark. Należy do grupy wiodących firm doradczych na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Zapewnia kompleksowe usługi agencyjne w zakresie reprezentacji najemców pozbawione ryzyka konfliktu interesów, jak również obsługi transakcji na rynkach kapitałowych, badań rynku i doradztwa, wycen nieruchomości, projektowania i zarządzania projektami oraz workplace strategy. Na czele firmy Newmark Polska stoi Piotr Kaszyński. Jej siedziba mieści się w Warszawie, a biura regionalne znajdują się we Wrocławiu, Trójmieście i Krakowie. Zespół Newmark Polska korzysta z globalnej platformy Newmark (Nasdaq: NMRK), która posiada biura na całym świecie i oferuje pełną gamę usług na każdym etapie cyklu życia nieruchomości. Więcej informacji o Newmark Polska na stronie: www.nmrk.pl


Kontakt dla prasy:
Luiza Jurgiel-Żyła
luiza.jurgiel-zyla@nmrk-global.com
+48 695 795 121