Co nowego u naszych Firm Członkowskich

PHIG.pl » Co nowego u naszych Firm Członkowskich » Konsorcjum RUBAU wybuduje dwie drogi ekspresowe S-19 i S-10 o wartości ponad 700 mln zł dzięki wsparciu prawników DWF

Konsorcjum RUBAU wybuduje dwie drogi ekspresowe S-19 i S-10 o wartości ponad 700 mln zł dzięki wsparciu prawników DWF

DWF Poland Jamka sp. k.

  • Dodano 17 kwietnia 2023
  • ·

Zespół Zamówień Publicznych DWF (Poland) doradzał konsorcjum RUBAU POLSKA oraz Poltores Sp. z o.o. (należących do hiszpańskiej grupy budowlanej CONSTRUCCIONES RUBAU) w dwóch postępowaniach przetargowych.

 

Zespół Zamówień Publicznych DWF (Poland) doradzał konsorcjum RUBAU POLSKA oraz Poltores Sp. z o.o. (należących do hiszpańskiej grupy budowlanej CONSTRUCCIONES RUBAU) w dwóch postępowaniach przetargowych: (i) na projekt i budowę drogi ekspresowej S-19 o długości 15,8 km na odcinku od końca obwodnicy Woli Skromowskiej do Lubartowa w województwie lubelskim, które zakończyło się podpisaniem w dniu 15 września 2022 r. umowy opiewającej na kwotę 389 mln zł; oraz (ii) na projekt i budowę drogi ekspresowej S-10 o długości 11,8 km na odcinku między węzłami Toruń Zachód i Toruń Południe w województwie kujawsko-pomorskim, które zakończyło się podpisaniem w dniu 20 stycznia 2023 r. umowy opiewającej na kwotę ponad 339 mln zł.

W trakcie trwających prawie rok postepowań przetargowych oferty wykonawcy były kilkukrotnie odrzucone przez zamawiającego, jednak dzięki skutecznej strategii odwoławczej przed Krajową Izbą Odwoławczą, zamawiającemu nakazano unieważnienie wyboru oferty najkorzystniejszej i jednocześnie unieważnienie odrzucenia oferty konsorcjum. W toku postępowania o udzielenie zamówień, DWF (Poland) wspierało klienta przy formułowaniu odpowiedzi na pytania zamawiającego, w reprezentacji w kilku rozprawach przed Krajową Izbą Odwoławczą, jak i przy kompletowaniu formalności związanych z podpisaniem umowy w sprawie zamówienia.

W skład zespołu DWF (Poland) weszli: Piotr Kunicki, Ph.D., Partner kierujący Zespołem Zamówień Publicznych i Kontraktów Rządowych; Łukasz Gembiś, Counsel; Paulina Sawicka, Senior Associate.
Dziękujemy całemu zespołowi RUBAU POLSKA oraz CONSTRUCCIONES RUBAU za doskonałą współpracę i wsparcie.

 

https://dwfgroup.com/pl-pl/news-and-insights/press-releases/2023/2/dwf-advises-a-consortium-on-tender-procedures-for-construction-of-expressways