Co nowego u naszych Firm Członkowskich

PHIG.pl » Co nowego u naszych Firm Członkowskich » Firma Salad Story nowym najemcą w Warsaw Distribution Center

Firma Salad Story nowym najemcą w Warsaw Distribution Center

Newmark Polska Sp. z o.o.

  • Dodano 07 marca 2023
  • ·

Salad Story, największa sieć restauracji serwujących zdrową żywność w Polsce, to nowy najemca Warsaw Distribution Center. W obiekcie firma będzie zajmować 1070 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej. W negocjacjach najemcę reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.

 

Salad Story w branży gastronomicznej działa od 2007 r. To właśnie wówczas w warszawskich Złotych Tarasach otwarta została pierwsza restauracja pod tym szyldem. Aktualnie Salad Story to największa sieć zdrowych restauracji fast food w Polsce – w menu znajdują się m.in. sałatki, wegańskie burgery, ciepłe dania na bazie kaszy, wrapy i zupy. Aby zapewnić gościom pyszne i świeże posiłki, firma korzysta z lokalnych upraw rolnych i oferty polskich dostawców. Jednocześnie w każdym lokalu wdrożone zostały ekologiczne rozwiązania, które są wyrazem dbałości o środowisko.

 

- Firma Salad Story była zainteresowana kompleksowym wsparciem w poszukiwaniu powierzchni magazynowo-biurowej oraz negocjacji warunków najmu. Na decyzji o wyborze Warsaw Distribution Center zaważyła zarówno lokalizacja, jak i wielkość modułu, dzięki czemu nasz Klient zyskał optymalną przestrzeń do dalszego rozwoju. Cieszymy się, że firma Salad Story obdarzyła nas zaufaniem i powierzyła nam zadanie znalezienia optymalnej przestrzeni dla prowadzonych operacji – mówi Agnieszka Marczak, Starszy Doradca w Newmark Polska.

 

- W pierwszym kwartale 2022 roku podjęliśmy decyzję o utworzeniu Magazynu Centralnego, którego głównym celem jest zabezpieczenie od strony logistycznej rozwoju naszej Organizacji. Zadanie wyszukania odpowiedniej lokalizacji zostało zlecone firmie Newmark Polska. Z przedstawionych obiektów naszą uwagę zwróciła hala znajdująca się na terenie Warsaw Distribution Center. Bardzo dobra lokalizacja, optymalna wielkość hali to kluczowe elementy, które stały za decyzją o rozpoczęciu rozmów i finalnym podpisaniu umowy – mówi Łukasz Jędral, Kierownik ds. zakupów i logistyki w Salad Story S.A. - Korzystne warunki najmu wynegocjowane przy czynnym udziale firmy Newmark Polska oraz bardzo dobry kontakt z Zarządcą obiektu skłonił nas do przeniesienia do WDC również naszej Kuchni Centralnej. Dzięki tym nowym powierzchniom rozwiniemy możliwości świadczenia usług magazynowych, logistycznych i produkcyjnych naszym odbiorcom – dodaje.

 

- Cieszymy się z efektów naszej wspólnej pracy i bardzo dziękujemy zespołowi firmy Salad Story i Newmark Polska za współpracę. Jest nam niezmiernie miło, że firma Salad Story wybrała lokalizację Warsaw Distribution Center i dołączyła do grona naszych najemców – mówi Patrycja Malicka, Senior Leasing Manager w CBRE, reprezentująca Wynajmującego w procesie negocjacji.

 

Warsaw Distribution Center to nowoczesny park dystrybucyjny składający się z pięciu budynków magazynowo-biurowych o łącznej powierzchni 35 000 mkw., zlokalizowany w warszawskiej dzielnicy Włochy. Położenie w sąsiedztwie węzła S2/S8 Salomea-Wolica i autostrady A2 oraz międzynarodowego lotniska im. F. Chopina sprawia, że najemcy korzystający z tego obiektu mogą prowadzić sprawną dystrybucję zarówno na warszawski, krajowy, jak i międzynarodowy rynek.


O Newmark Polska
Newmark Polska jest Globalnym Partnerem Newmark, członkiem Globalnej Sieci Newmark. Należy do grupy wiodących firm doradczych na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Zapewnia kompleksowe usługi agencyjne w zakresie reprezentacji najemców pozbawione ryzyka konfliktu interesów, jak również obsługi transakcji na rynkach kapitałowych, badań rynku i doradztwa, wycen nieruchomości, projektowania i zarządzania projektami oraz workplace strategy. Na czele firmy Newmark Polska stoi Piotr Kaszyński. Jej siedziba mieści się w Warszawie, a biura regionalne znajdują się we Wrocławiu, Trójmieście i Krakowie. Zespół Newmark Polska korzysta z globalnej platformy Newmark (Nasdaq: NMRK), która posiada biura na całym świecie i oferuje pełną gamę usług na każdym etapie cyklu życia nieruchomości. Więcej informacji o Newmark Polska na stronie: www.nmrk.pl

 

Kontakt dla prasy:
Luiza Jurgiel-Żyła
Luiza.jurgiel-zyla@nmrk-global.com
+48 695 795 121