Co nowego u naszych Firm Członkowskich

PHIG.pl » Co nowego u naszych Firm Członkowskich » Newmark Polska reprezentowała Complex SAD w negocjacjach dot. wynajmu powierzchni magazynowej w Pomorskim Centrum Logistycznym

Newmark Polska reprezentowała Complex SAD w negocjacjach dot. wynajmu powierzchni magazynowej w Pomorskim Centrum Logistycznym

Newmark Polska Sp. z o.o.

  • Dodano 23 czerwca 2022
  • ·

Firma Complex SAD, która od 20 lat działa w branży transportu, spedycji i logistyki, obsługując klientów w polskich portach, przedłużyła umowę na wynajem powierzchni magazynowej w Pomorskim Centrum Logistycznym w Gdańsku. 

 

Jednocześnie firma zdecydowała się rozszerzyć najem – w konsekwencji do swojej dyspozycji będzie miała niemal 8000 mkw. W negocjacjach najemcę reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.

 

Complex SAD działa na rynku od 2002 r. W sposób kompleksowy wspiera ona firmy zajmujące się importem i eksportem towarów, świadcząc usługi celno-spedycyjne oraz reprezentując klientów przed Urzędem Celnym. Complex SAD oferuje również magazynowanie towarów (w tym w składzie celnym) oraz ich przeładunek i konfekcjonowanie. Complex SAD posiada prestiżowy certyfikat Upoważnionego Przedsiębiorcy (AEO), który zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa w łańcuchu dostaw, uprawnia do korzystania z ułatwień odnoszących się do kontroli celnej dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony obsługiwanych towarów, a także z uproszczeń przewidzianych w ramach przepisów celnych. Ponieważ firma dała się poznać jako solidny kontrahent, może pochwalić się dużym gronem zadowolonych klientów – z usług Complex SAD skorzystało już ponad 17 500 podmiotów.

 

– Przedłużenie najmu oraz powiększenie powierzchni w tak strategicznej lokalizacji, jaką jest PCL, to jasny sygnał, że jako Complex SAD możemy zapewnić naszym Partnerom najlepsze rozwiązania. Wsparcie Newmark Polska w rozmowach było dla nas kluczowe i pozwoliło nam wspólnie wynegocjować bardzo dobre warunki – mówi Łukasz Borkowski, Dyrektor, Complex SAD.

 

– Firma Complex SAD zdecydowała się na przedłużenie najmu i powiększenie wynajmowanej powierzchni m.in. ze względu na dotychczasową dobrą współpracę z Pomorskim Centrum Logistycznym oraz możliwość przejęcia sąsiedniego modułu w ramach budynku. Cieszymy się, że swoją wiedzą i doświadczeniem po raz kolejny wsparliśmy naszego Klienta w jego planach rozwoju – mówi Jakub Dudkiewicz, Associate w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych firmy Newmark Polska.

 

– Wynegocjowaliśmy w imieniu Complex SAD atrakcyjne warunki najmu tuż przed wzrostem stawek, co z pewnością będzie dużym atutem w konkurencyjnym środowisku logistycznym – dodaje Michał Rafałowicz, Dyrektor Regionalny w Newmark Polska.

 

Pomorskie Centrum Logistyczne w Gdańsku to hale magazynowe klasy A realizowane i zarządzane przez GLP. Inwestycja znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Głębokowodnego Terminalu Kontenerowego, ok. 16 km od Obwodnicy Trójmiasta. Oprócz znakomitej dostępności komunikacyjnej, najemcy korzystają tu z rozwiązań technicznych sprzyjającym bezpieczeństwu, oszczędnościom mediów oraz komfortowi pracowników.


O Newmark Polska
Newmark Polska jest Globalnym Partnerem Newmark, członkiem Globalnej Sieci Newmark. Należy do grupy wiodących firm doradczych na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Zapewnia kompleksowe usługi agencyjne w zakresie reprezentacji najemców pozbawione ryzyka konfliktu interesów, jak również obsługi transakcji na rynkach kapitałowych, badań rynku i doradztwa, wycen nieruchomości, projektowania i zarządzania projektami oraz workplace strategy. Na czele firmy Newmark Polska stoi Piotr Kaszyński. Jej siedziba mieści się w Warszawie, a biura regionalne znajdują się we Wrocławiu, Trójmieście i Krakowie. Zespół Newmark Polska korzysta z globalnej platformy Newmark (Nasdaq: NMRK), która posiada biura na całym świecie i oferuje pełną gamę usług na każdym etapie cyklu życia nieruchomości. Więcej informacji o Newmark Polska na stronie: www.nmrk.pl