Co nowego u naszych Firm Członkowskich

PHIG.pl » Co nowego u naszych Firm Członkowskich » Raport: Rynek dóbr luksusowych w Polsce. Edycja XI

Raport: Rynek dóbr luksusowych w Polsce. Edycja XI

KPMG Sp. z o.o

  • Dodano 26 marca 2021
  • ·

Negatywne skutki gospodarcze wywołane przez COVID-19 spowodowały, że rynek dóbr luksusowych w Polsce w 2020 roku zmniejszył się o 4,9% w stosunku do 2019 roku i osiągnął wartość 24 mld złotych. 

Największy segment rynku – samochody luksusowe i premium, okazał się być relatywnie odporny na skutki pandemii, z kolei segment luksusowych hoteli i SPA skurczył się aż o połowę.

 

Do ponad 265 tys. wzrosła liczba zamożnych Polaków w 2019 roku, których zarobki przekraczały 20 tys. złotych brutto miesięcznie, a już ponad 69 tys. osób zaliczało się do grupy bogatych, zarabiając powyżej 50 tys. złotych miesięcznie. Praktycznie nie zmieniła się liczba bardzo bogatych Polaków, zarabiających rocznie przynajmniej milion złotych brutto, których było ponad 32 tys.

Pomimo pandemii, na koniec I połowy 2020 roku całkowita wartość majątku zgromadzonego przez gospodarstwa domowe w Polsce wzrosła o 8,4% wynosząc blisko 2,4 bln złotych.

W raporcie:

 

Nabywcy dóbr luksusowych w Polsce i ich sytuacja finansowa

Majątek Polaków

Rynek dóbr luksusowych w Polsce

Giełda a rynek dóbr luksusowych

 

 

Raport jest dostępny na stronie KPMG pod adresem: https://home.kpmg/pl/pl/home/campaigns/2021/03/raport-rynek-dobr-luksusowych-w-polsce-edycja-11.html?utm_source=subskrybenci&utm_medium=mailing&utm_campaign=RDL-EdycjaXI