Co nowego u naszych Firm Członkowskich

PHIG.pl » Co nowego u naszych Firm Członkowskich » Joma Sport nowym Sponsorem Technicznym Związku Piłki Ręcznej w Polsce

Joma Sport nowym Sponsorem Technicznym Związku Piłki Ręcznej w Polsce

JOMA SPORT S.A.

  • Dodano 07 stycznia 2021
  • ·

Na mocy umowy, hiszpańska marka Joma Sport ubierze w stroje sportowe, a także dostarczy sprzęt treningowy wszystkim ośmiu polskim reprezentacjom żeńskim i męskim od kategorii seniora do juniora młodszego.

Firma zaprojektowała dedykowane koszulki meczowe, które już niedługo pojawią się w sprzedaży.


Umowa stworzy firmie Joma nowe możliwości na polskim rynku sportowym oraz w światowej piłce ręcznej.

 

- Współpraca ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce jest dla nas bardzo inspirująca - mówi Alberto Lopez, Dyrektor Generalny Joma Sport. - W krótkim czasie nawiązaliśmy bardzo dobre relacje partnerskie i jestem przekonany, że razem będziemy jeszcze silniejsi. Joma mocno stawia na jakość i interesujące projekty. Teraz będziemy w pełni skoncentrowani na zapewnieniu najwyższych standardów obsługi polskim zawodnikom oraz Związkowi Piłki Ręcznej w Polsce jako jednemu z naszych kluczowych partnerów w Europie – podkreśla Lopez.


W strojach Joma męska reprezentacja Polski zagra już w styczniu w kwalifikacyjnych meczach EHF EURO 2022 przeciw Turcji. W tym samym miesiącu czeka ją występ w 27. Mistrzostwach Świata IHF w Egipcie. Z kolei kobiecy zespół narodowy powalczy w kwietniu 2021 r. w Play off o prawo gry w 26. Mistrzostwach Świata IHF w Hiszpanii.


– To nowy rozdział w historii ZPRP i naszych reprezentacji. Firma Joma Sport współpracuje z wieloma klubami oraz reprezentacjami w piłce ręcznej na całym świecie. Liczę na owocną współpracę oraz wspólne sukcesy w najbliższych latach – podkreślił Andrzej Kraśnicki, Prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Od 2010 sponsorem strategicznym Związku jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA.


Oficjalna kolekcja

Produkty Joma są znane ze swojej wysokiej jakości i doskonałych cech technologicznych. Standardy marki zostały zastosowane w sprzęcie dla Związku Piłki Ręcznej w Polsce, zarówno w koszulkach meczowych dla reprezentantów i reprezentantek kraju, jak i replikach, które trafią do sprzedaży w najbliższym czasie.


Koszulki produkowane są z poliestru, który charakteryzuje się wysoką jakością i elastycznością, a ponadto jest bardzo wytrzymały i łatwy w utrzymaniu. Tkanina ta doskonałe przepuszcza powietrze dzięki zastosowaniu technologii nowej generacji, która zapewnia zewnętrznej warstwie odzieży zwiększoną zdolność odprowadzania wilgoci i szybkie odparowywanie, dzięki czemu ciało pozostaje suche.


W miejscach, w których zawodnik wymaga większego wsparcia przy poceniu się, poliester zastępuje się tkaniną MESH, czyli siateczką, która pozwala na przedostawanie się powietrza do ubrania i jego kontakt ze skórą, wysuszając ją i utrzymując stałą temperaturę ciała.

 

Joma Sport

Joma Sport to hiszpańska marka sportowa odnosząca duże sukcesy sprzedażowe na rynku sportowym i znajdująca się w pierwszej dziesiątce światowych marek sportowych. Jest to w 100% hiszpańska firma założona przez Fructuoso Lopeza w 1965 roku, a dziś Joma jest obecna w ponad 100 krajach. Od momentu powstania Joma była ściśle związana z dwoma sportami: piłką nożną i lekkoatletyką. W piłce nożnej sponsoruje między innymi Villarreal CF, RSD Anderlech, TSG Hoffenheim, Cruz Azul w Meksyku, Atalanta BC i Torino FC, Swansea City, Toulouse CF oraz niektóre reprezentacje narodowe takie jak Ukraina.


W piłce ręcznej Joma w ostatnich latach powiększyła swój rynek działalności, szczególnie w sponsorowaniu federacji europejskich, takich jak Hiszpania, Chorwacja, Białoruś, Słowenia, Ukraina, Rosja.  W klubach Joma ubiera już ponad 100 profesjonalnych drużyn w Europie, Azji i Afryce.

 

www.joma-sport.com