Co nowego u naszych Firm Członkowskich

PHIG.pl » Co nowego u naszych Firm Członkowskich » Budimex dołącza do inicjatywy „Jesteśmy razem. POMAGAMY”.

Budimex dołącza do inicjatywy „Jesteśmy razem. POMAGAMY”.

Budimex S.A.

  • Dodano 06 kwietnia 2020
  • ·

Jesteśmy razem. POMAGAMY to akcja zainicjowana przez przedsiębiorców, którzy są gotowi nieść pomoc w obliczu pandemii koronawirsua SARS-cov-2. Zbierane są środki na wsparcie finansowe dla placówek służby zdrowia, poszkodowanych skutkami pandemii oraz organizacji pozarządowych.

 

Jej inicjatorem jest Leszek Gierszewski, prezes firmy Drutex SA, która jest jednym z wiodących producentów okien w Europie. Prezes Budimeksu Dariusz Blocher objął funkcję Honorowego Wiceprzewodniczącego Rady Akcji.

 

Budimex przekaże 1 mln złotych na pomoc w zakresie zakupu sprzętu medycznego do szpitali na oddziały zakaźne. Dodatkowo wesprzemy organizację szpitala polowego, jeśli będzie taka konieczność.


Jak podkreśla prezes Budimeksu Dariusz Blocher - Jako firma budowlana działająca na naszym rynku, czujemy się zobowiązani do udzielenia wsparcia w tym trudnym czasie. Chcemy pomóc w walce z pandemią koronawirusa, w ratowaniu życia i zdrowia ludzi. Angażujemy się w inicjatywę „Jesteśmy Razem. Pomagamy”. Przekażemy łącznie 1 milion złotych na zakup sprzętu medycznego tak potrzebnego teraz na oddziałach zakaźnych w szpitalach. Dodatkowo jesteśmy gotowi do wsparcia organizacji szpitala polowego, jeśli będzie taka konieczność. I dodaje - Nie możemy być obojętni, po prostu musimy pomóc. Wiecej info na: http://www.budimex.pl/pl/o-budimex/aktualnosci/budimex-jestesmy-razem-pomagamy.html