Co nowego u naszych Firm Członkowskich

PHIG.pl » Co nowego u naszych Firm Członkowskich » Jorge Unda nowym dyrektorem generalnym Grupy Sener

Jorge Unda nowym dyrektorem generalnym Grupy Sener

Sener Sp. z o.o.

  • Dodano 29 maja 2018
  • ·

Madryt (Hiszpania). 21 maja 2018 r. – Jorge Unda pełniący funkcję dyrektora zarządzającego w Dziale Inżynierii i Budowy Grupy SENER, został ogłoszony nowym dyrektorem generalnym grupy SENER, zastępując tym samym Jorge Sendagorta.

W taki sposób Unda stał się szefem władz wykonawczych całej jednostki, podczas gdy Sendagorta pozostał na stanowisku prezesa Rady Zarządu SENER.

 

Inżynier mechanik, absolwent Wyższej Szkoły Inżynierii Mechanicznej w Bilbao (Uniwerystet Kraju Basków) i doktor inżynierii mechanicznej Wyższej Szkoły Inżynierów Mechaników w San Sebastián (Uniwersytet Nawarry), Jorge Unda może pochwalić się już długim stażem pracy w SENER. Dołączył do firmy w 1986 r. jako inżynier projektowy, by wkrótce stać się kierownikiem projektu aeronautycznego. W 1997 r., mając zaledwie 38 lat, objął stanowisko zastępcy dyrektora działu. W 1998 r. stał się już dyrektorem zarządzającym w jednym z departamentów SENER. Co więcej, od 1999 r. Unda jest również członkiem Technicznego Centrum Badawczego (Centro de Estudios de Investigaciones Técnicas) w Guipúzcoa oraz Baskijskiej Rady Nauk Technicznych i Innowacji (Consejo Vasco de Ciencia Tecnología e Innovación).