Co nowego u naszych Firm Członkowskich

PHIG.pl » Co nowego u naszych Firm Członkowskich » Kochański Zięba Rapala i Partnerzy reprezentują „Fakt” w sprawie wytoczonej przez Michała Tuska

Kochański Zięba Rapala i Partnerzy reprezentują „Fakt” w sprawie wytoczonej przez Michała Tuska

  • Dodano 19 listopada 2012
  • ·

14 listopada 2012 r. odbyła się pierwsza rozprawa przed Sądem Okręgowym w Warszawie w sprawie przeciwko wydawcy „Faktu” Ringier Axel Springer Polska, którą wniósł pełnomocnik Michała Tuska – Roman Giertych.


 

Roman Giertych pozwał „Fakt” za publikację artykułu zatytułowanego: "Tuskowi grozi 10 lat odsiadki?!". Według Tuska informacja podana przez dziennik jest nieprawdziwa i godzi w jego dobre imię. Innego zdania są pełnomocnicy „Faktu” – mec. Piotr Kochański, mec. Rafał Zięba i mec. Tobiasz Szychowski, którzy wskazują na pytający charakter tytułu.

Artykuł, o którym napisał „Fakt” dotyczy potencjalnego udziału Michała Tuska w aferze Amber Gold poprzez konflikt interesów, którzy dostrzegli dziennikarze w jego jednoczesnej pracy z zakresu marketingu dla linii lotniczych OLT Express i lotniska w Gdańsku. OLT Express to linie lotnicze należące do spółki Amber Gold.

Obecnie pełnomocnicy dziennika „Fakt” przygotowują się do kolejnej rozprawy, którą Sąd wyznaczył na styczeń 2013 r.

Właściciel dziennika „Fakt”, Ringier Axel Springer Polska jest reprezentowany przez Piotra Kochańskiego, Rafała Ziębę i Tobiasza Szychowskiego - adwokatów i Partnerów z firmy prawniczej Kochański Zięba Rapala i Partnerzy.


   

 

Dodatkowe informacje:

Katarzyna Buczkiewicz: k.buczkiewicz@kochanski.pl, tel. +48 22 326 96 28

Magdalena Cybulska: m.cybulska@kochanski.pl, tel. +48 22 326 96 43

www.kochanski.pl