Media

PHIG.pl » Media » Polski startup DocPlanner przejął jeden z największych serwisów medycznych na świecie

Polski startup DocPlanner przejął jeden z największych serwisów medycznych na świecie

  • Data wydarzenia 15 czerwca 2016
  • ·
  • Publikacja 15 czerwca 2016
  • ·

DocPlaner, lider w segmencie umawiania wizyt lekarskich przez internet, przejął jednego ze swych rywali, hiszpański serwis Doctoralia.com, dotychczasowy nr 3 na świecie.

To największa inwestycja z Polski w Hiszpanii w historii - mówi Łukasz Gralewski, założyciel DocPlannera, polskiego start-upu, który w branży medycznej bryluje na skalę światową. W rozmowie z Karolem Jedlińskim dla Pulsu Biznesu, zapowiada, że teraz grupa DocPlanner (ZnanyLekarz.pl) będzie się rozwijała w kilkunastu rynkach na świecie, od Meksyku, przez Hiszpanię, po Turcję.

 

Łącznie z Doctoralią, serwisy należące do DocPlannera odwiedza miesięcznie 15 milionów użytkowników. Na drugim miejscu pod tym względem znajduje się amerykański ZocDoc z 8 mln odwiedzających. Startup nie podaje kwoty za którą przejął 100 proc. udziałów natomiast na rozwój firmy zebrał od inwestorów ok. 80 milionów złotych.

Wywodząca się z Polski grupa DocPlanner.com, właściciel serwisu ZnanyLekarz.pl. po trzech latach działalności, może pochwalić się obecnością na 25. rynkach świata.

 

Źródło:K.Jedliński, DocPlanner obrał kus na jedorożca, Puls Biznesu nr 107, 08.06.2016

 

Więc w Pulsie Biznesu:

http://www.pb.pl/4435930,32465,docplanner-z-recepta-za-80-mln-zl

 

Komentarze dotyczące inwestycji oraz o grupie DocPlanner:

http://www.spidersweb.pl/2016/06/znany-lekarz-inwestycja-przejecie.html