Media

PHIG.pl » Media » Rząd Hiszpanii otrzymał nagrodę Global Mobile 2022 w kategorii osiągnięcia rządu za promowanie cyfryzacji i łączności

Rząd Hiszpanii otrzymał nagrodę Global Mobile 2022 w kategorii osiągnięcia rządu za promowanie cyfryzacji i łączności

  • Data wydarzenia 28 lutego 2022
  • ·
  • Publikacja 28 lutego 2022
  • ·

Hiszpańska Wicepremier, Minister Gospodarki i Transformacji Cyfrowej, Nadia Calviño, odebrała nagrodę przyznaną przez stowarzyszenie GSMA rządowi Hiszpanii za światowe przywództwo w ustanawianiu polityki publicznej dotyczącej cyfryzacji i łączności mobilnej.

Nagroda została wręczona podczas XVII edycji Mobile World Congress w Barcelonie. Po raz pierwszy otrzymuje ją rząd hiszpański.

 

„Nagroda ta jest wyrazem uznania dla wysiłku, jaki podejmujemy, który zrealizował się w Agendzie Cyfrowa Hiszpania i który kontynuujemy dzięki funduszom europejskim. Uznaje również wiodącą rolę Hiszpanii w politykach publicznych, rozwijających się w zakresie transformacji cyfrowej na poziomie europejskim i światowym” – zadeklarowała wicepremier w oświadczeniach dla mediów.

 

Jako dowód dobrych wyników, jakie przynosi polityka realizowana przez rząd w ramach Agendy Cyfrowa Hiszpania, wicepremier przypomniała, że gospodarka cyfrowa wytworzyła w 2020 roku 22% PKB, o trzy punkty więcej niż w 2019 roku.

 

Zaznaczyła również, że Hiszpania jest jednym z trzech krajów o najlepszej łączności w Europie i że celem rządu jest, aby bardzo szybkie łącza szerokopasmowe dotarły do 100% populacji, co jest wdrażane w ramach programu UNICO zawartego w Planie odbudowy.

 

Źródło: https://www.lamoncloa.gob.es/serviciosdeprensa/notasprensa/asuntos-economicos/Paginas/2022/280222-premio-mobile-congress.aspx