Media

PHIG.pl » Media » Hiszpański sektor piwowarski

Hiszpański sektor piwowarski

  • Data wydarzenia 02 lipca 2019
  • ·
  • Publikacja 02 lipca 2019
  • ·

Luis Planas, Hiszpański  Minister Rolnictwa, Rybołówstwa i Żywności, przewodniczył w odbywającym się w siedzibie Ministerstwa odczycie raportu socjoekonomicznego na temat sektora piwowarskiego w Hiszpanii w 2018 roku. Analiza przedstawia zarówno znaczenie socjoekonomiczne, jak również dynamikę wzrostu tego sektora w ostatnich latach.

Planas podkreślił możliwości, które wzrost branży browarniczej stwarza rolnikom, uprawiającym najwyższej jakości odmiany jęczmienia oraz chmielu.


Wzrost sektora

Rok 2018 okazał się owocny dla przemysłu piwowarskiego. Impuls dla wzrostu sprzedaży zapewniła turystyka i większa konsumpcja w branży hotelarskiej – sytuacja korzystna dla całego łańcucha produkcji.

Hiszpania znajduje się w światowej czołówce krajów produkujących piwo, będąc czwartym największym producentem tego trunku w Europie. Biorąc pod uwagę fakt, że w 2018 roku sprzedaż piwa za granicę dalej rosła, a w ciągu ostatnich 10 lat zwiększyła się 4-krotnie, co oznacza, że Hiszpania w branży browarniczej jest prawdziwą eksportową potęgą.

Źródło: https://www.lamoncloa.gob.es/serviciosdeprensa/notasprensa/agricultura/Paginas/2019/020719-cerveza.aspx