PHIG.pl
»
Media
» Hiszpania w grupie największych producentów rolnych w Unii Europejskiej
Eurostat opublikował dane statystyczne dotyczące rolnictwa, leśnictwa i rybołówstwa, z których wynika, iż około trzech czwartych całkowitej wartości produkcji rolnej UE jest dostarczana przez siedem państw członkowskich.
Kraje europejskie mające największy wkład w wartość produkcji rolnej w EU to:
- Francja (18 proc. całkowitej produkcji UE)

- Niemcy (14 proc.),
- Włochy (13 proc.),
- Hiszpania (10 proc.),
- Wielka Brytania (8 proc.),
- Holandia (7 proc.)
- Polska (5 proc.)
Nowy sondaż: Europejczycy cenią rolnictwo
Miesiąc wcześniej, w styczniu 2016 roku, Eurostat opublikował dane na temat rolnictwa i wspólnej polityki rolnej, pochodzące z ankiety, którą przeprowadził wśród Europejczyków już w październiku 2015 r.
Według raportu aż 94 proc. Europejczyków uważa, że rolnictwo i obszary wiejskie mają znaczenie dla przyszłości. W swoim badaniu Eurostat zapytał się także o dwie najważniejsze funkcje, jakie rolnictwo powinno spełniać w społeczeństwie. Najpopularniejszymi odpowiedziami było „dostarczanie ludziom szerokiego wyboru produktów wysokiej jakości” (42 proc.) oraz „zapewnianie dobrostanu zwierząt gospodarskich” (35 proc., wzrost o 8 pkt. proc. w porównaniu do 2013 r.)
Źródło:
Euractive
Eurostat
Zdjęcia: http://absfreepic.com
Licencja: CC0 Public Domain