Media

PHIG.pl » Media » Hiszpania awansuje w rankingu konkurencyjności światowych gospodarek - IMD World Competitiveness Yearbook 2015

Hiszpania awansuje w rankingu konkurencyjności światowych gospodarek - IMD World Competitiveness Yearbook 2015

  • Data wydarzenia 12 stycznia 2016
  • ·
  • Publikacja 12 stycznia 2016
  • ·

USA, Hong Kong i Singapur znalazły się ponownie na czele rankingu konkurencyjności 61 światowych gospodarek (IMD World Competitiveness Yearbook 2015), który przygotowała szwajcarska szkoła biznesu IMD. Gospodarki tych krajów otrzymały ponad 94 tys. punktów. Hiszpania awansowała o dwa miejsca, wyprzedzając Włochy.

 

 

26. edycji rankingu Polska zdobyła  68,758 punktów i zajęła miejsce 33., tym samym awansując o trzy pozycje w stosunku do wyników raportu IMD z 2014 roku.

 

Wśród kilku krajów, których sytuacja ekonomiczna uległa znaczącej poprawie, i tym samym polepszyły swoje miejsce w rankingu, znalazła się również Hiszpania, która  z wynikiem 63.542 punktów awansowała z miejsca 39. na 37, wyprzedzając Włochy pozostające na 38. pozycji z wynikiem 60.961 p.

 

Prestiżowy IMD World Competitiveness Yearbook ocenia poszczególne państwa pod względem warunków dla funkcjonowania przedsiębiorstw. 

 

 

 

 

Analiza dotyczy czterech głównych dziedzin:

- wyników gospodarczych,

- efektywności zarządzania,

- efektywności prowadzenia biznesu

- infrastruktury.

 

W każdej dziedzinie ocenie podlega pięć kryteriów, na które z kolei składają się szczegółowe wskaźniki statystyczne – łącznie jest ich ponad 200. Dodatkowo, wpływ na wyniki miały badania, w których udział wzięło 6234 menedżerów z 61 państw.

 

Źródło: www.imd.org

 

Zdjęcia:
www.imd.org
Licencja: CC0 Public Domain