Air Liquide Polska

PHIG.pl » Firmy członkowskie » Air Liquide Polska

Grupa Air Liquide, obecna w 73 krajach, zatrudniająca około 67 100 pracowników i obsługująca ponad 3,9 miliona klientów i pacjentów, jest światowym liderem w dziedzinie gazów, technologii oraz usług dla przemysłu i ochrony zdrowia. Tlen, azot i wodór, będące podstawą działalności Air Liquide od momentu założenia w 1902 roku, są cząsteczkami niezbędnymi do życia, dla energii i materii.


Air Liquide posiada w Polsce cztery jednostki rozdziału powietrza, które znajdują się w Dąbrowie Górniczej, Głogowie, Krakowie i Puławach. Produkujemy w nich przede wszystkim tlen, azot i argon. Współpracujemy z dużymi klientami przemysłowymi w zakresie projektowania, budowy i eksploatacji jednostek produkcji gazów technicznych w ich zakładach. 

 

Współpracujemy również z ponad 5 500 klientami z różnych gałęzi przemysłu, m.in. hutnictwa, spawalnictwa, elektroniki, sektora chemicznego, spożywczego, farmaceutycznego, motoryzacyjnego, ochrony środowiska w całej Polsce. Dostarczamy im gazy techniczne, spożywcze, specjalne i medyczne w postaci ciekłej, za pomocą cystern do zbiornika klienta, oraz sprężone w butlach i wiązkach. Nasze nowoczesne i w pełni zautomatyzowane napełnialnie butli są zlokalizowane w Białymstoku, Dąbrowie Górniczej, Poznaniu oraz Pruszczu Gdańskim.


Obszary działalności

Dane kontaktowe

tel.: (+48) 12 62 79 300

Strona internetowa: https://pl.airliquide.com/

Adres: ul. Jasnogórska 9, 31-358 Kraków