Aktualności

PHIG.pl » Aktualności » Europejski Parlament Przedsiębiorców 2023

Europejski Parlament Przedsiębiorców 2023

  • Data wydarzenia 04 października 2023
  • ·
  • Publikacja 06 września 2023
  • ·

14 listopada 2023 roku 751 przedsiębiorców reprezentujących 27 krajów Unii Europejskiej oraz 18 krajów spoza UE weźmie udział w szóstej edycji Europejskiego Parlamentu Przedsiębiorstw 2023.

 

Wydarzenie organizowane jest cyklicznie w Sali Plenarnej Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Ideą Europejskiego Parlamentu Przedsiębiorstw jest oddanie głosu europejskim przedsiębiorcom, umożliwiając im – symbolicznie w miejscu obrad Parlamentu Europejskiego – debatę nad najważniejszymi problemami dotykającymi małe i średnie przedsiębiorstwa prowadzące działalność gospodarczą w UE oraz głosowanie – na wzór parlamentarnego – nad kluczowymi rezolucjami dla biznesu.

 

Przedsiębiorcy, w roli europarlamentarzystów, mają niezwykłą możliwość wyrażenia swojej opinii w procesie stanowienia unijnego prawa oraz dyskusji z przedstawicielami Parlamentu Europejskiego i Komisji, a także innymi przedsiębiorcami z krajów UE o problemach, z którymi borykają się na co dzień europejskie firmy.  Organizatorem i pomysłodawcą Europejskiego Parlamentu Przedsiębiorstw jest EUROCHAMBRES (Europejskie Stowarzyszenie Izb Przemysłowo – Handlowych z siedzibą w Brukseli) a udział polskiej delegacji przedsiębiorców, reprezentowanej przez 51 firm przygotowuje Krajowa Izba Gospodarcza.

 

Program wydarzenia przewiduje:

  • udział w sesji inauguracyjnej oraz sesjach roboczych Europejskiego Parlamentu Przedsiębiorstw w charakterze przedsiębiorcy-parlamentarzysty,
  • debatę i głosowanie nad najważniejszymi rezolucjami dla biznesu,
  • możliwość indywidualnych spotkań z ponad 700 przedsiębiorcami reprezentującymi 27 krajów UE oraz 18 krajów spoza UE, co stwarza interesujące możliwości nawiązania współpracy biznesowej,
  • uroczysty lunch z uczestnikami Europejskiego Parlamentu Przedsiębiorstw oraz przedstawicieli instytucji UE,
  • udział w programie narodowym i spotkaniach z wysokimi przedstawicielami instytucji UE oraz przedstawicielami polskiej dyplomacji w Brukseli (wieczorne spotkanie w Ambasadzie RP w Brukseli).

 

Link do strony wydarzenia: https://www.eurochambres.eu/event/european-parliament-of-enterprises-2023-6th-edition/   

Program EPP2023: https://www.parliament-of-enterprises.eu/programme/

 

Zapewniamy Państwu opiekę organizatora - Krajowej Izby Gospodarczej, wynajem sali, organizację spotkania roboczego, a także opracowanie i druk materiałów promocyjnych polskiej delegacji Europejskiego Parlamentu Przedsiębiorstw. Podczas posiedzenia Europejskiego Parlamentu Przedsiębiorstw 2023 dostępne będzie symultaniczne tłumaczenie na i z j. polskiego i angielskiego.

 

Nabór trwa do 20 października.

Liczba miejsc jest ograniczona.

 

POBIERZ FORMULARZ 

 

W razie dodatkowych pytań zapraszamy Państwa do kontaktu z biurem Izby.