Aktualności

PHIG.pl » Aktualności » Webinarium KIG: Współpraca bilateralna, możliwości w sektorze samochodowo-motoryzacyjnym Polska – Meksyk

Webinarium KIG: Współpraca bilateralna, możliwości w sektorze samochodowo-motoryzacyjnym Polska – Meksyk

  • Data wydarzenia 24 kwietnia 2023
  • ·
  • Publikacja 29 marca 2023
  • ·

Meksyk to bardzo perspektywiczny i ciekawy rynek. Decyduje o tym m.in. jego położenie,  bardzo stabilny wzrost gospodarczy oraz stabilna sytuacja społeczno-polityczna. Bliskość ogromnych rynków zbytu oraz coraz szybszy wzrost gospodarczy powodują, że Meksyk jest atrakcyjny dla polskich firm.


Szczególnie korzystne perspektywy stwarza firmom motoryzacyjnym. Przemysł motoryzacyjny jest jednym z najważniejszych sektorów gospodarki Meksyku. Statystyki Międzynarodowej Organizacji Producentów Pojazdów Samochodowych mówią, że Meksyk zajmuje obecnie 7. miejsce pod względem wartości wyprodukowanych pojazdówSektor wytwarza skomplikowane technologicznie komponenty i angażuje się w działalność badawczo-rozwojową. Części i akcesoria samochodowe oraz pojazdy należą do głównych towarów eksportowanych przez Polskę do Meksyku.

 

Polska branża motoryzacyjna może z powodzeniem szukać swojej szansy w Meksyku. W kraju tym, który sam jest potęgą Automotive, produkcja odbywa się w oparciu o importowane części i technologie, które dostarczać mogą właśnie polskie firmy.

 

Uprzejmie informujemy, że w dniu 24 kwietnia 2023 r. od godz. 17:00  odbędzie się webinar pn. Współpraca bilateralna, możliwości w sektorze samochodowo-motoryzacyjnym Polska – Meksyk.

 

Wydarzenie organizowane jest przez Krajową Izbę Gospodarczą wspólnie z Meksykańską Radą ds. Współpracy Zagranicznej, przy wsparciu Ambasady Meksyku w Warszawie.

 

Podczas webinaru zostaną omówione następujące tematy:

  • Wyzwania sektora samochodowo-motoryzacyjnego w Meksyku i w Polsce oraz kwestie związane z elektromobilnością w obydwu krajach;
  • Możliwości dalszego rozwoju współpracy branżowej przedsiębiorstw polskich i meksykańskich;
  • Możliwości współpracy akademicko-przemysłowej w sektorze samochodowym, także w odniesieniu do elektromobilności.

Ze strony meksykańskiej w spotkaniu wezmą udział przedstawiciele najważniejszych instytucji branżowych oraz firm sektora motoryzacyjnego.

Webinar rozpocznie się o godz. 17.00 czasu polskiego i zostanie zrealizowany w języku angielskim.

 

Zainteresowanych udziałem w spotkaniu zapraszamy do rejestracji:

https://formularze.kig.pl/pl/2023-04-24-mexico/