Aktualności

PHIG.pl » Aktualności » Prezydencja PHIG w International Group of Chambers of Commerce

Prezydencja PHIG w International Group of Chambers of Commerce

  • Data wydarzenia 01 lipca 2021
  • ·
  • Publikacja 21 czerwca 2021
  • ·

Miło nam poinformować, że z dniem 1 lipca 2021 roku Polsko-Hiszpańska Izba Gospodarcza obejmuje przewodnictwo w International Group of Chambers of Commerce (IGCC).

 

Międzynarodowa Grupa Izb Handlowych (IGCC) została powołana w 2005 roku w celu stworzenia jednolitej platformy komunikacji międzynarodowej społeczności biznesowej z Polskim Rządem.

 

Rolą IGCC jest utrzymywanie i aktywny rozwój współpracy z Rządem tak aby Polska stawała się coraz bardziej atrakcyjnym miejscem dla inwestorów zagranicznych z obopólną korzyścią dla inwestora i społeczności lokalnej.

 

Dziś IGCC to grupa 16 Izb Handlowych reprezentujących 22 kraje i ponad 2000 firm zatrudniających setki tysięcy osób, reprezentujących najważniejsze inwestycje zagraniczne w Polsce.

 

Każda Izba będąca członkiem IGCC jest jednakowo reprezentowana w zarządzie i ma możliwość wniesienia wkładu w określanie planów i działań Organizacji.

 

IGCC jest dobrze przygotowana, aby pomóc stworzyć najlepsze ramy dla inwestycji i rozwoju w Polsce, wnosząc doświadczenie, kapitał i know-how międzynarodowej społeczności biznesowej.

 

IGCC wspiera interesy swoich członków poprzez działania takie jak:
• Spotkania programowe skierowane bezpośrednio do wyższych urzędników państwowych i decydentów
• Wspólne oświadczenia dotyczące palących problemów mających wpływ na otoczenie biznesowe
• Ankiety i raporty dotyczące klimatu biznesowego.

 

Nasza prezydencja potrwa do 31 grudnia 2021r.


Po więcej informacji zapraszamy na: http://inwestycjezagraniczne.com/