Aktualności

PHIG.pl » Aktualności » Konferencja ITER Business Forum

Konferencja ITER Business Forum

  • Data wydarzenia 07 kwietnia 2021
  • ·
  • Publikacja 21 marca 2021
  • ·

Departament Energii Jądrowej Ministerstwa Klimatu i Środowiska zaprasza Państwa do uczestnictwa w zdalnej konferencji ITER Business Forum, która odbędzie się w dniach 7-8 kwietnia 2021r. online

 

Jest to spotkanie biznesowe, podczas którego eksperci ITER z różnych dziedzin przedstawią informacje na temat kontraktów i potrzeb w zakresie zamówień publicznych w nadchodzących latach. Będzie również możliwość umówienia spotkań biznesowych B2B z firmami z innych krajów, które uczestniczą bądź chcą uczestniczyć w budowie ITER. Konferencja jest bezpłatna, wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

 

Projekt ITER (kontrolowanej fuzji termojądrowej) to eksperymentalny projekt naukowo-przemysłowy polegający na wybudowaniu pierwszej fuzyjnej elektrowni. Aktualnie buduje się pierwszą taką instalację - na południu Francji (Cadarache); projekt o wartości samej inwestycji -26 mld. EUR i jest finansowany z funduszy UE (ok. 50%) oraz Rosji, Chin, Japonii, Indii, Korei Płd.

 

Aktualnie udział polskich firm w projekcie jest znikomy (w stosunku do wpłacanej składki) i warto podejmować działania aby go zwiększyć.

 

Specyfika tego projektu jest zliżona do budowy elektrowni jądrowej ale niekoniecznie firmy startujące w przetargach muszą wykazać się referencjami z sektora jądrowego.

 

Dwudniowa konferencja online obejmuje:

- Informację nt. zamówień i kontraktów.

- Sesje tematyczne ekspertów technicznych ITER oraz możliwości biznesowych.

- Spotkania one-to-one między zainteresowanymi firmami a ekspertami ITER.

- Spotkania typu business-to-business z firmami.

Poniżej przesyłam Państwu link do rejestracji:

https://www.iter.org/ribm2021

 

W razie jakichkolwiek pytań uprzejmie proszę o kontakt z Panią Sylwią Wójtowicz (Industry Liaison Officer):

 

F4E Industry Liaison Officer

Tel. 532 149 175

sylwia.wojtowicz@cern.ch