Aktualności

PHIG.pl » Aktualności » Misja gospodarcza polskich przedsiębiorców do Hiszpanii

Misja gospodarcza polskich przedsiębiorców do Hiszpanii

  • Data wydarzenia 16 kwietnia 2018
  • ·
  • Publikacja 30 marca 2018
  • ·

Polsko-Hiszpańska Izba Gospodarcza obsługuje misję handlową polskich przedsiębiorców z branży spożywczej, przemysłu HoReCa oraz wyposażenia hoteli i restauracji do Murcji i Barcelony. Misja jest organizowana przez Województwo Lubuskie i trwa od 15 do 19 kwietnia.

 

16 kwietnia lubuscy przedsiębiorcy z sektora MŚP uczestniczyli w spotkaniu z Dyrektorem Instytutu Rozwoju Regionu Murcji, Panem Joaquinem Gomezem. Następnie pani Marszałek Anna Polak przedstawiła zgromadzonym region lubuski. W spotkaniu wzięli udział również Mirosław Węglarczyk, Pierwszy Radca i Szef Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Madrycie oraz Jerzy Zieleniewski - Konsul Honorowy Rzeczpospolitej Polskiej w Murcji.

 

W drugiej części wydarzenia, o uwarunkowaniach współpracy gospodarczej na rynku hiszpańskim opowiedziała Dyrektor PHIG, Pani Zuzanna Gołębiewska. Członek Rady PHIG, pan Mec. Miquel Bordas Prószyński z kancelarii Serrano Internacional przybliżył uczestnikom aspekty prawne związane z prowadzeniem biznesu w Hiszpanii.

 

W kolejnej części spotkania, Pan Radca Węglarczyk przywitał przedstawicieli firm z Murcji, a następnie Ginés García Benzal reprezentujący Hispagroup opowiedział o doświadczeniu firmy w Polsce. Następnie głos zabrała JE Ambasador RP w Madrycie, Pani Marzenna Adamczyk, która opowiedziała o możliwościach współpracy biznesowej z Polską.

 

Po zakończeniu części merytorycznej, przedsiębiorcy z regionu lubuskiego uczestniczyli w spotkaniach B2B z reprezentantami hiszpańskich firm.

 

***

Misji towarzyszy uczestnictwo w międzynarodowych targach ALIMENTARIA w Barcelonie, które zaliczają się do najważniejszych wydarzeń branży spożywczej i hotelarskiej na świecie. 

Galerie