Aktualności

PHIG.pl » Aktualności » Orginal Flavors

Orginal Flavors

  • Data wydarzenia 11 września 2012
  • ·
  • Publikacja 19 sierpnia 2012
  • ·

Promocja hiszpańskich produktów na polskim rynku

ORIGINAL FLAVORS ZAPRASZA NA PREZENTACJE I WARSZTATY

Promocja hiszpańskich produktów na polskim rynku, to główny cel spotkań, jakie odbędą się we wrześniu w ramach planu promocji "Original Flavors: The Mediterranean Essence".

Dzięki tej inicjatywie, już za niespełna miesiąc spotkamy się z trzema klejnotami kuchni śródziemnomorskiej. Oficjalne prezentacje oraz dzień warsztatów będą jedyną w swoim rodzaju okazją dla profesjonalistów ze świata gastronomii i dziennikarzy, żeby osobiście przetestować i zdobyć informacje o hiszpańskich producentach trzech produktów, które stanowią esencję śródziemnomorskości.

Oficjalna prezentacja zwieńczona zostanie kulinarną podróżą, którą goście będą mogli odbyć, kosztując oryginalne tapas przygotowane przez hiszpańskiego szefa kuchni Fernando del Cerro, który przybędzie specjalnie na tę okazję do Polski.  Część warsztatowa (prezentacje kulinarne) będzie doskonałą okazją do rozmów i wymiany opinii między dziennikarzami, przedsiębiorcami i hiszpańskimi producentami.

Wydarzenie będące częścią kampanii  "Original Flavors: The Mediterranean Essence", współfinansowanej ze środków UE, ma na celu promocję produktów takich jak: Oliwa z oliwek Extra Virgin o chronionej nazwie  pochodzenia Baena, wina o chronionej nazwie pochodzenia Ribera de Duero  i szynka serrano, chroniona znakiem Gwarantowana Tradycyjna Specjalność (GTS) Szynka Serrano, w kontekście przyznawania certyfikatów jakości przez UE i korzyści dla konsumentów, jakie przynosi używanie certyfikowanych produktów. Wyroby o chronionej nazwie pochodzenia stanowiące część dziedzictwa kulinarnego Unii Europejskiej, zawdzięczają swoją unikalność miejscu swojego pochodzenia oraz tradycyjnym technikom produkcji.

 

 Polsko Hiszpańska Izba Gospodarcza objęła wydarzenie patronatem.

 

 

Prezentacje

Wtorek, 11 września

18.00 Dom Hiszpańskiego Ambasadora w Warszawie

18.30 Degustacje i koktajl party

 

Prezentacje kulinarne

Środa, 12 września

10.00 – 14.00 Restauracja Casa Pablo , ul. Grzybowska 5a Warszawa

 

Uczestnictwo w spotkaniach i warsztatach nie jest odpłatne, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Dlatego prosimy o potwierdzenie obecności do dnia 05.09.2012: zofia.graczyk@orangeblue.pl (tel. 726 201 201)

W załączniku znajdziecie Państwo zaproszenie oraz listę hiszpańskich producentów, którzy wezmą udział w przedsięwzięciu i których produkty będziecie Państwo mieli okazję próbować podczas prezentacji kulinarnych.

 

Załącznik