Aktualności

PHIG.pl » Aktualności » Blog DZP dla środowiska

Blog DZP dla środowiska

  • Data wydarzenia 20 czerwca 2012
  • ·
  • Publikacja 20 czerwca 2012
  • ·

Gospodarka odpadami w przepisach na nowym blogu DZP dla środowiska

Kancelaria Domański Zakrzewski Palinka uruchomiła kolejny specjalistyczny blog – DZP dla środowiska http://srodowisko.dzp.pl/.

 

Blog jest prowadzony przez prawnikówz Praktyki Infrastruktury i Energetyki. Blog skierowany jest do szerokiego grona osób zainteresowanych problematyką ochrony środowiska. Celem bloga jest stworzenie platformy umożliwiającej komentowanie i wymianę poglądów na temat najciekawszych zagadnień związanych z realizacją inwestycji służących ochronie środowiska.

 

Eksperci z kancelarii DZP będą przedstawiać swoje poglądy w celu lepszego przygotowania i efektywnej realizacji inwestycji infrastrukturalnych w sektorze ochrony środowiska lub z elementem środowiskowym. Chcieliby tym samym przyczynić się do znalezienia optymalnych rozwiązań systemowych, m.in. poprzez wskazywanie na liczne niedoskonałości i błędy w obowiązujących i projektowanych aktach prawnych oraz promowanie rozsądnych
i logicznych interpretacji przepisów.

 

W najbliższym czasie redakcja bloga będzie przede wszystkim odnosić się do kwestii związanych z tzw. „rewolucją odpadową”. Radykalne zmiany w systemie gospodarki odpadami komunalnymi budzą bowiem wiele wątpliwości interpretacyjnych, jak również emocji.
Tak jak w przypadku innych blogów DZP, kancelaria udostępnia publikowane treści na licencji Creative Commons. Idea takiej platformy jest warta popularyzacji, a narzędzie bardzo praktyczne dla użytkowników. Treści zamieszczone na blogu można dowolnie przedrukowywać zachowując wskazane na stronach procedury dotyczące praw autorskich.
Blog został zarejestrowany jako czasopismo i ma swoją redakcję, w skład której wchodzą: Katarzyna Kuźma (Redaktor naczelny), Marcin Krakowiak, Wojciech Hartung, Daniel Chojnacki, Anna Glapa, Sebastian Pietrzyk, Izabela Prokofi, Katarzyna Radzewicz, Magdalena Zabłocka, Karolina Szymczak i Przemysław Zdrajkowski.

Kancelaria Domański Zakrzewski Palinka powstała w 1993 roku. Od tego czasu systematycznie zwiększa swój potencjał. Od wielu lat jest największą, niezależną kancelarią prawniczą w Polsce świadczącą usługi klientom ze wszystkich branż gospodarki, oferując im kompleksowe doradztwo prawne i podatkowe we wszystkich dziedzinach i specjalizacjach prawa.


Więcej informacji:
Katarzyna Kuźma
Redaktor Naczelny
E: katarzyna.kuzma@dzp.pl
T: +48 22 557 86 60

Karolina Szymczak
E: karolina.szymczak@dzp.pl
T: +48 22 557 94 25


Szczegóły