Zmiany w przepisach wjazdowych do Hiszpanii

PHIG.pl » Ogłoszenia » Pozostałe » Zmiany w przepisach wjazdowych do Hiszpanii

 

Od 6 kwietnia zniesiony został obowiązek wypełniania formularza kontroli sanitarnej (FSC) na stronie www.spth.gob.es i okazywania kodu QR przez pasażerów udających się z Polski do Hiszpanii posiadających Unijny Cyfrowy Certyfikat COVID lub jego odpowiednik.

Przypominamy, że WSZYSCY pasażerowie przylatujący do Hiszpanii drogą lotniczą (z wyjątkiem osób poniżej 12 roku życia oraz osób w tranzycie międzynarodowym) z POLSKI muszą posiadać jeden z poniższych dokumentów:

1) Unijny Cyfrowy Certyfikat COVID, który poświadcza, że osoba jest zaszczepiona, jest ozdrowieńcem lub ma negatywny wynik testu na COVID-19. Ważność certyfikatu można sprawdzić na stronie https://spth.gob.es lub w aplikacji Spain Travel Health –SpTH– (Android, iOS, Huawei).

2) certyfikat szczepienia p-ko COVID, certyfikat ozdrowienia po przechorowaniu COVID, zaświadczenie o negatywnym wyniku testu diagnostycznego na COVID.

Pasażerowie posiadający Unijny Certyfikat Cyfrowy COVID lub jego odpowiednik nie będą musieli wypełniać formularza kontroli sanitarnej (SPTH).

Jeśli pasażer NIE POSIADA Unijnego Cyfrowego Certyfikatu COVID lub jego odpowiednika w UE, MUSI WYPEŁNIĆ formularz kontroli sanitarnej SpTH na stronie https://spth.gob.es, który dostępny jest w nowym oknie na podanej stronie lub z aplikacji Spain Travel Health –SpTH– (Android, iOS, Huawei), ręcznie wprowadzając dane ze swojego certyfikatu szczepienia, ozdrowienia lub testu diagnostycznego. Po zakończeniu wypełniania formularza FCS system wygeneruje i wyśle na podany przez pasażera adres mailowy kod QR, który trzeba będzie okazać podczas odprawy, jak i po przybyciu do Hiszpanii. Podczas kontroli stanu zdrowia pasażer może zostać poproszony o okazanie dokumentu potwierdzającego szczepienie, test diagnostyczny lub ozdrowienie.

 

Oficina Española de Turismo en Varsovia

Biuro Radcy ds. Turystyki. Ambasada Hiszpanii w Polsce
ul. Widok 10, II pietro, domofon 103, 00-023 Warszawa
warszawa@tourspain.es
T +48 (22) 556 40 80
F +48 (22) 556 40 88
www.spain.info/pl/
www.facebook.com/spain.info.pol

Dane do kontaktu