Co nowego u naszych Firm Członkowskich

PHIG.pl » Co nowego u naszych Firm Członkowskich » Cellnex Poland kończy kolejny etap integracji firmy i otwiera nowe biuro

Cellnex Poland kończy kolejny etap integracji firmy i otwiera nowe biuro

Cellnex Poland Sp. z o.o.

  • Dodano 03 listopada 2022
  • ·

 Tobias Martinez, prezes Cellnex Telecom, odwiedził Warszawę, aby oficjalnie otworzyć nowe biuro Cellnex Poland i spotkać się z pracownikami połączonych zespołów poprzednich organizacji zarządzających infrastrukturą PLAY oraz firmy Polkomtel Infrastruktura. Firma zajmuje obecnie 4500 mkw. w nowo wybudowanym budynku LIXA C w centrum Warszawy.

 

Podczas uroczystego otwarcia, w którym udział wzięli polscy operatorzy sieci komórkowych, dostawcy sprzętu telekomunikacyjnego, izby branżowe, przedstawiciele biznesu i sektora publicznego, Cellnex Telecom świętował osiągnięcie kolejnego kamienia milowego w rozwoju firmy. Otwarcie siedziby Cellnex Poland w Warszawie to istotny krok w procesie konsolidacji kultury organizacyjnej i infrastruktury planowany na okres do  trzech lat. Po otwarciu warszawskiego biura nastąpi połączenie struktur organizacyjnych w całej Polsce, w tym m.in. w Poznaniu, Katowicach i Trójmieście.

 

W kwietniu 2021 roku Cellnex, nabył 60 proc. infrastruktury telekomunikacyjnej PLAY, która dziś stanowi OnTower Sp. z o.o. W czerwcu 2021 r. spółka przejęła 99,9 proc. firmy Polkomtel Infrastruktura, wchodzącej w skład Grupy Polsat, która jest dziś częścią TowerLink Poland Sp z o.o., zarządzanej przez Cellnex Poland. Zespół Cellnex Poland liczy obecnie prawie 500 pracowników (tj. 250 osób zajmujących się projektowaniem i zarządzaniem rozwojem sieci oraz 220 – utrzymaniem sieci i zarządzanie jej funkcjonowaniem). Cellnex, który obecnie posiada 15 500 lokalizacji, zainwestował w Polsce ponad 10 mld zł i zobowiązał się zainwestować kolejne 8,5 mld zł w ciągu najbliższych 10 lat.

 

Po więcej informacji zapraszamy na stronę:

https://www.cellnex.com/pl-pl/news/cellnex-poland-completes-milestone-company-integration-opens-new-office/