Co nowego u naszych Firm Członkowskich

PHIG.pl » Co nowego u naszych Firm Członkowskich » Syrena Invest rusza z nową inwestycją na Targówku

Syrena Invest rusza z nową inwestycją na Targówku

Syrena Invest Sp. z o.o.

  • Dodano 20 września 2021
  • ·

Syrena Invest rozpoczyna przedsprzedaż najnowszej inwestycji Klukowska 54, która mieści się w spokojnej części rozwijającego się Targówka. Ta kameralna inwestycja obejmie 3 budynki, w których znajdzie się 61 mieszkań i 85 miejsc garażowych. Deweloper wyposażył projekt budynku w ekologiczne rozwiązania, które pozwolą przyszłym mieszkańcom zaoszczędzić na opłatach związanych ze zużyciem wody i odprowadzaniem ścieków.

 

Inwestycja Klukowska 54 zlokalizowana jest niedaleko terenów zielonych, takich jak plaże Zalewu Bardowskiego czy lasu na Utracie, co umożliwi przyszłym mieszkańcom wypoczynek w otoczeniu natury. Deweloper zakłada, że inwestycja będzie atrakcyjna dla młodych ludzi poszukujących pierwszego mieszkania i rodzin z dziećmi.

 

Rozwiązania przyjazne dla środowiska i portfela

Adolfo Alústiza, CEO Syrena Invest, potwierdza, że firma kieruje się komfortem przyszłych mieszkańców, co poza wygodą i jakością mieszkań, oznacza dobrze skomunikowane inwestycje w niedalekiej odległości od centrum miasta, jak i blisko terenów zielonych.

 

W przypadku Klukowskiej 54 poszliśmy krok dalej, ponieważ po zakupie gruntu wzbogaciliśmy istniejący projekt o rozwiązania ekologiczne planując instalację odprowadzania wody deszczowej. To decyzja, która wynika zarówno z naszej troski o środowisko, jak i chęci wdrażania przyjaznych, również pod względem ekonomicznym, rozwiązań dla klientów – podkreśla.

 

Klukowska 54, jako jeden z niewielu projektów deweloperskich w Warszawie, będzie wyposażony w system zagospodarowania wody deszczowej, który obejmie rozwiązania ograniczające odpływ wód opadowych do odbiorników i infrastrukturę umożliwiającą ich wykorzystanie. Dzięki temu nabywcy mieszkań będą ponosić niższe koszty dostawy wody, odprowadzania ścieków sanitarnych i wód do miejskich systemów kanalizacyjnych oraz zagospodarowania odpadów stałych. Zgodnie z wyliczeniami ekspertów oszczędność dla właściciela mieszkania może wynieść od 15% do 35% wysokości opłat.

 

By wykorzystać te możliwości, niezbędne jest zatrzymanie na terenie inwestycji odpowiedniej ilości wody deszczowej w zbiorniku retencyjnym, co pozwoli zagospodarować ją do spłukiwania toalet i podlewania terenów zielonych. Kluczowym elementem instalacji będzie wprowadzenie wewnątrz budynku dualnej instalacji wodociągowej, tj. oddzielnej instalacji dla wody pobieranej z sieci miejskiej dla potrzeb spożywczych i mycia oraz do spłukiwania toalet.

 

Dodatkowo deweloper zaaranżuje zielony dach na jednym z budynków, a na parkingu podziemnym, miejsce przystosowane do ładowania samochodów elektrycznych.

 

Inwestycja w pigułce

Kameralna inwestycja Syreny Invest będzie obejmować 61 mieszkań o powierzchni od 30,4 m2 do 116,7 m2, z balkonami do około 30 m2, poprzez mieszkania z tarasami do 57,7 m2, aż po lokale z ogródkami, których powierzchnia wyniesie 228,35 m2. Do dyspozycji mieszkańców będą również podziemne miejsca garażowe, komórki lokatorskie oraz boksy rowerowe. Budowa rozpocznie się w 4. kwartale br., a jej zakończenie przewidziane jest na 2. kwartał 2023. 

 

Przyszli mieszkańcy Klukowskiej 54 będą mieli dostęp do stacji metra (Trocka, Dworzec Wileński), stacji kolejowej Warszawa Zacisze-Wilno i pobliskich przystanków autobusowych. Atutem inwestycji jest również bliskość terenów zielonych, tj. plaży Zalewu Bardowskiego i lasu na Utracie.

 

* * *

Syrena Invest

Firma powstała w 2007 roku dzięki inicjatywie hiszpańskiego inwestora, którego zakres usług obejmuje budownictwo mieszkaniowe i usługowe, zarządzanie projektami i wsparcie inwestorskie. Deweloper posiada w portfolio między innymi trzy zrealizowane inwestycje w Warszawie, tj. budynek przy ul. Jaktorowskiej 8 na Woli ze 104 mieszkaniami i 10 lokalami usługowymi, część projektu urbanistycznego Miasteczko Wilanów - budynek z 67 mieszkaniami i 2 lokalami usługowymi i najnowszy projekt Mińska 63 ze 156 mieszkaniami, 5 lokalami usługowymi i 5 biurami. Syrena Invest jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich i Polsko-Hiszpańskiej Izby Gospodarczej. W skład Grupy Syrena Invest wchodzą również firmy Syrena Management i działająca na rynku hiszpańskim Syrena Design. 

 

Więcej informacji: www.syrenainvest.pl w zakładce Oferta.

 

* * *

Kontakt dla mediów:

Agnieszka Kuźma-Filipek, Lawenda Public Relations

tel. 48 601 99 10 89, agnieszka@lawendapr.com