Co nowego u naszych Firm Członkowskich

PHIG.pl » Co nowego u naszych Firm Członkowskich » POLISHCLOUD ACADEMY: Banki coraz bliżej chmury – dzięki współpracy z czołowymi firmami w obszarze doradztwa i technologii

POLISHCLOUD ACADEMY: Banki coraz bliżej chmury – dzięki współpracy z czołowymi firmami w obszarze doradztwa i technologii

Kochański & Partners Sp. K.

  • Dodano 01 lipca 2020
  • ·

Związek Banków Polskich, Microsoft, Google Poland, Operator Chmury Krajowej, Accenture oraz kancelaria Kochański & Partners nawiązały współpracę w celu promocji rozwiązań chmury obliczeniowej w sektorze bankowym w Polsce. 

 

Podmioty te opracowały projekt PolishCloud Academy, w ramach którego będą prowadzić bezpłatne szkolenia i warsztaty z zakresu wdrożeń chmurowych dla przedstawicieli instytucji finansowych.

 

Partnerzy inicjatywy łączą swoją wiedzę i doświadczenie z zakresu bankowości i nowych technologii z kompetencjami prawniczymi. Na tej podstawie zamierzają propagować wiedzę na temat rozwiązań chmurowych oraz podnosić kwalifikacje przedstawicieli instytucji finansowych w tym zakresie.

 

Do tej pory wykorzystanie chmury w sektorze bankowym hamowała przede wszystkim kwestia wymogów bezpieczeństwa. Jest ona istotna zwłaszcza w przypadku podmiotów objętych nadzorem finansowym, tajemnicą zawodową lub przetwarzających dane szczególnej kategorii.

 

„Mamy świadomość, że cyberbezpieczeństwo jest jednym z kluczowych aspektów wdrożeń chmurowych w instytucjach finansowych. Dlatego będziemy edukować banki również w zakresie podejmowania niezbędnych kroków w celu zapewnienia dbałości o bezpieczeństwo danych klientów i kontrahentów oraz spełnienia wymogów regulacyjnych” podkreśla Mecenas Piotr Kochański, Partner Zarządzający w kancelarii Kochański & Partners.

 

Więcej: [POLISHCLOUD ACADEMY]