Co nowego u naszych Firm Członkowskich

PHIG.pl » Co nowego u naszych Firm Członkowskich » ROCA zaprasza do udziału w jumpthegap® - międzynarodowym konkursie designu

ROCA zaprasza do udziału w jumpthegap® - międzynarodowym konkursie designu

GRUPA ROCA

  • Dodano 09 czerwca 2020
  • ·

ROCA zaprasza do udziału w ekspresowym konkursie: Zaprojektuj przedmiot lub usługę do łazienki, która będzie odpowiedzią na dzisiejszą sytuację globalnej pandemii. To konkurs otwarty dla projektantów i architektów, należy mieć ukończone 18 lat. Pula nagród to 5.000 EUR. Zgłoszenia do 23 czerwca!

 

jumpthegap® to Międzynarodowy konkurs designu, który był organizowany co dwa lata od 2004r przy współpracy z BCD (Centrum Designu w Barcelonie). Przeznaczony jest dla kreatywnych ludzi, projektujących teraz, ale patrzących w przyszłość.

8 edycji, które mamy za sobą poszukiwały innowacyjności i rozwiązań zgodnych ze zrównoważonym rozwojem do łazienki przyszłości. Liczyły się projekty kreatywne, ale realizowalne. Przedmiotem konkursu  były zarówno produkty, przestrzeń jak i nowe funkcje.

Dziś nasza rzeczywistość się zmieniła i prawdopodobnie nie jesteśmy w stanie przewidzieć przyszłości przez globalną pandemię, ani nowych potrzeb konsumentów zarówno tych indywidualnych jak i zbiorowych w zakresie dostępu do infrastruktury sanitarnej, higieny czy zdrowia.

„The gap” czyli luka jest dziś realna i nazywa się COVID-19, pytanie jak ją zlikwidować czy „przeskoczyć”.


 


jumpthegap® jest po to, aby wesprzeć nowe pokolenia projektantów i architektów oferując im międzynarodową platformę. To konkurs, aby rozwijać i prezentować utalentowane osobowości.

Teraz bardziej niż kiedykolwiek jest czas na prezentację prawdziwego talentu, który może podzielić się z innymi prawdziwymi i innowacyjnymi rozwiązaniami. Teraz dzięki nowym kreacjom możemy zbudować wspólnie lepszą przyszłość.

Zaangażuj się w nasz ekspresowy konkurs: Zaprojektuj przedmiot lub usługę do łazienki, która będzie odpowiedzią na dzisiejszą sytuację globalnej pandemii. To konkurs otwarty dla projektantów i architektów, należy mieć ukończone 18 lat. 

Pula nagród to 5000 EURO. W konkursie zostanie wyłonionych 5 laureatów za najlepsze prace. 

Harmonogram: To konkurs ekspresowy, ponieważ uczestnicy mają 15 dni na rejestrację i zgłoszenie projektu. Okres rejestracji i zgłoszeń to: 8-23 czerwca 2020, ogłoszenie wyników nastąpi 23 lipca. Szczegóły konkursu i rejestracja w linku: https://www.jumpthegap.net/

Jury: 

Odile Hainaut and Claire Pijoulat - Co-founders, Wanted Design, USA, Deborah Seward - Director United Nations Regional Information Centre, Belgium, Luciano Kruk  - Founder of Luciano Kruk Studio, Argentina, Isabel Roig - Executive Director, BCD Barcelona Design Center, Spain, Xavier Torras, Roca  - Brand Communication Director,  Josep Congost -  Roca Global Innovation Director, Spain, Jordi Corral -  Roca Global Innovation Project Manager, Spain Ernest Hernandez - Roca Design Center Director, Spain