Co nowego u naszych Firm Członkowskich

PHIG.pl » Co nowego u naszych Firm Członkowskich » #lotdoDomu - podsumowanie projektu

#lotdoDomu - podsumowanie projektu

LOT LÍNEAS AÉREAS POLACAS, REPRESENTACIÓN PARA ESPAÑA Y PORTUGAL

  • Dodano 04 kwietnia 2020
  • ·

Prawie 400 rejsów z ponad 70 destynacji na sześciu kontynentach, wykonanych w zaledwie trzy tygodnie - #lotdoDomu to jedna z najbardziej skomplikowanych organizacyjnie i logistycznie operacji lotniczych w ponad 100-letniej historii polskiego lotnictwa cywilnego.

 

 

 

Naszą misją, realizowaną we współpracy z rządem polskim, było zapewnienie jak największej liczbie rodaków bezpiecznego powrotu do kraju i rodzin, z którymi zostali rozdzieleni przez pandemię koronawirusa SARS-CoV-2. Misją realizowaną w rekordowym tempie, w warunkach wyścigu z czasem i zamykaniem granic kolejnych krajów. 13 marca wieczorem rząd ogłosił decyzję o czasowym zamknięciu granic Rzeczpospolitej Polskiej oraz zawieszeniu połączeń lotniczych, a już w niedzielę 15 marca ruszyły pierwsze loty czarterowe lot, umożliwiające Polakom powrót do domu.

 

Dreamliner

Dzięki wsparciu rządu polskiego oraz zaangażowaniu wielu życzliwych osób i instytucji #lotdoDomu zamykają dziesiątki tysięcy szczęśliwych powrotów do kraju. Za tę pracę, wiarę i nieocenione wsparcie dziękujemy naszym pasażerom, partnerom – Lotnisku Chopina, PKP Intercity i firmie Polonus, pilotom i załogom pokładowym oraz wszystkim pracownikom naziemnym PLL lot.

 

 

Wiecej na: https://www.lot.com/pl/pl/lot-do-domu