Co nowego u naszych Firm Członkowskich

PHIG.pl » Co nowego u naszych Firm Członkowskich » Roca One Day Design Challenge

Roca One Day Design Challenge

GRUPA ROCA

  • Dodano 07 lutego 2019
  • ·

Ekspresowy konkurs designu odbył się po raz drugi w Polsce skupiając prawie 160 młodych architektów i projektantów. Uczestnicy mieli tylko 7 godzin, aby zaprojektować toaletę w handlowym punkcie detalicznym. 

 

Projekt MOBIEGG  autorstwa Wioletty Petyni I Aryny Mukha okazał się niezwyciężony i otrzymał I nagrodę.

 

Zadanie konkursowe to: zaprojektuj toaletę w handlowym punkcie detalicznym.
 
 
Biorąc pod uwagę technologię i internet, które zmieniły sposób dokonywania zakupów oraz fakt, ze toaleta ma drugorzędne znaczenie w sklepie uczestnicy mieli stworzyć propozycję, która będzie stanowiła część transformacji całej przestrzeni sklepu. Zadanie było trudne, bo uczestnicy mieli na nie tylko 7 godzin.
 

Realizując konsekwentnie swoja misję poszukiwań innowacji i designu Roca organizuje konkurs, aby wesprzeć młode talenty w momencie wejścia na drogę kariery. Roca One Day Design Challenge powstał w Hiszpanii w 2012 roku jako platforma dla młodych projektantów i architektów, aby rozwijali swoje zdolności kreowania i zyskiwali doświadczenie i mieli okazję pokazać się już w środowisku zawodowym. Od tamtego czasu konkurs odnosi sukcesy i ma charakter międzynarodowy, w tym roku odbędzie się aż w 17 krajach całego świata. W  2019 konkurs będzie miał swoją I edycję w 5 krajach: Argentynie, Australii, Malezji, Indonezji i Chorwacji. Brazylia, Singapur, Polska i Bułgaria będą celebrować II edycję konkursu Roca One Day Design Challenge po sukcesie premier.  Portugalia, Rosja, Oman i Szanghaj zorganizują trzecią edycję konkursu. Emiraty Arabskie i Hong Kong zorganizują 4 i 5 edycję konkursu. Hiszpania – kolebka konkursu Roca One Day Design Challenge po raz ósmy zaprosi młodych do udziału w konkursie w Madrycie i w Barcelonie. W tym roku dla zwycięzców I nagrody przewidzieliśmy udział w wielkim finale, specjalnej edycji konkursu dla laureatów konkursu w Barcelonie, który odbędzie się w I kwartale 2020.


 

Pełna wersja artykułu jest dostępna na stronie: https://gruparoca.prowly.com/50875-druga-edycja-konkursu-roca-one-day-design-challenge-w-polsce-zacheca-mlodych-utalentowanych-aby-tworzyc-nowatorskie-rozwiazania-pod-presja-czasu