Co nowego u naszych Firm Członkowskich

PHIG.pl » Co nowego u naszych Firm Członkowskich » Rödl & Partner na 6. miejscu w Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego

Rödl & Partner na 6. miejscu w Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego

Rödl & Partner

  • Dodano 29 czerwca 2018
  • ·

 12 Ranking Firm Doradztwa Podatkowego „Rzeczpospolitej”: Rödl & Partner na 6. miejscu w Polsce i wyróżniony w kategorii „Wygrana przed sądami w sprawach CIT”

 

Znamy już wyniki 12 Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego dziennika „Rzeczpospolita”.

 

Rödl & Partner został wyróżniony w kategorii „prestiżowa wygrana przed sądami w sprawach CIT”. Pod względem liczby doradców podatkowych firma uplasowała się w ścisłej czołówce, zajmując 6 miejsce oraz 8 miejsce pod względem przychodów z doradztwa podatkowego. Po raz kolejny rekomendacje jako jeden z najlepszych specjalistów w zakresie międzynarodowego prawa podatkowego otrzymał Marcin Jamroży.

 

Kapituła rankingu oceniała wygrane sprawy sądowe, które podważają niekorzystne dla podatników interpretacje przepisów i przyczyniają się do zmiany praktyki administracji skarbowej. Prestiżowe wyróżnienie za wygraną przed sądami w sprawach CIT firma otrzymała za sprawę zakończoną wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego (sygn. II FSK 2541/15) z 29 września 2017 roku w sprawie przychodu z ustanowienia nieodpłatnej służebności przesyłu. Doradcy podatkowi Rödl & Partner, którzy reprezentowali spółkę zajmującą się zbiorowym dostarczaniem wody i odbieraniem ścieków, doprowadzili do zmiany interpretacji niekorzystnej dla spółki. NSA uznał, że skoro służebność przesyłu może być ustanowiona zarówno odpłatnie, jak i nieodpłatnie, to rezygnacja z wynagrodzenia nie prowadzi do powstania czynności. Przychód powstaje tylko wtedy, gdy czynność, która co do zasady ma charakter odpłatny, zostanie ukształtowana jako nieodpłatna. „Organy podatkowe nadal wydają niekorzystane interpretacje w tym temacie. Jednak z uwagi na ten przełomowy wyrok, podatnicy mają duże szanse uzyskać korzystne rozstrzygnięcie na drodze postępowania sądowo administracyjnego” – komentuje prowadzący sprawę Maciej Wilczkiewicz, doradca podatkowy w gliwickim biurze Rödl & Partner.

 

Zatrudniając 32 doradców podatkowych, Rödl & Partner uplasował się na 6 pozycji w kraju. Pod względem przychodów z doradztwa podatkowego firma zajęła 8 miejsce. „Należymy do ścisłej czołówki na polskim rynku i od lat utrzymujemy stałą wysoką pozycję w rankingu. To pokazuje, że jesteśmy partnerem godnym zaufania i cieszymy się renomą wśród naszych klientów” – komentuje dr hab. Marcin Jamroży, radca prawny i doradca podatkowy, Partner w Rödl & Partner. Z kolei Renata Kabas-Komorniczak, doradca podatkowy, Partner w Rödl & Partner, wskazuje na obecną sytuację legislacyjną i perspektywę dalszych zmian: „Od 1 stycznia 2018 r. przedsiębiorców obowiązuje raportowanie w formie JPK, niedawno opublikowano listę przesłanek należytej staranności w VAT, a już za kilka dni zacznie obowiązywać mechanizm podzielonej płatności. Trwają także prace nad zmianami ordynacji podatkowej. W tej sytuacji przedsiębiorcy potrzebują sprawdzonego doradcy, a my musimy stale trzymać rękę na pulsie.”