Co nowego u naszych Firm Członkowskich

PHIG.pl » Co nowego u naszych Firm Członkowskich » Rödl & Partner awansuje w rankingu firm audytorskich dziennika „Rzeczpospolita”

Rödl & Partner awansuje w rankingu firm audytorskich dziennika „Rzeczpospolita”

Rödl & Partner

  • Dodano 24 kwietnia 2018
  • ·

W tegorocznej edycji rankingu dziennika „Rzeczpospolita” Rödl & Partner po raz kolejny uplasował się na wysokich pozycjach: 7 w kategorii „Ranking najlepszych firm audytorskich”, awansując aż o 4 miejsca w stosunku do roku ubiegłego oraz 9 w kategorii „Firmy audytorskie według przychodów z audytu”.

 

Wysokie 7 miejsce Rödl & Partner w rankingu jest potwierdzeniem zaufania, jakim od lat obdarzają firmę klienci. Magdalena Ludwiczak, Partner w poznańskim biurze Rödl & Partner, zwraca uwagę, jak nowe technologie zmieniły branżę audytorską oraz postrzeganie roli biegłego rewidenta: „Biegły rewident to przede wszystkim doradca potrafiący łączyć i scalać płaszczyzny prawa, podatków i bieżących procesów gospodarczych w przedsiębiorstwie. Dba o standardy pracy, zna większość błędów popełnianych przez przedsiębiorców i doskonale identyfikuje ryzyka związane z działalnością w danej branży. Nowoczesny audyt nie skupia się tylko na funkcjonowaniu rachunkowości, ale zagłębia się w analizę struktur i procesów zachodzących w przedsiębiorstwie. W dynamicznie zmieniającym się środowisku IT naszych klientów – również my audytorzy musimy rozszerzyć nasze czynności badające i bardziej niż to było kilkanaście lat wcześniej zwracać uwagę na infrastrukturę IT klienta, jej zastosowanie w jednostce, nakłady na nowe technologie, sposób archiwizacji i przede wszystkim sposób i jakość zabezpieczeń.” Joanna Biguszewska, Associate Partner w gliwickim biurze Rödl & Partner, dodaje: „Chcę mocno podkreślić, że nasza praca to praca zespołowa, a zespół badający składa się najczęściej z osób o różnym doświadczeniu zawodowym.”

 

Ranking „Rzeczpospolitej” powstaje na podstawie ankiet i uwzględnia siedem kryteriów, z których najistotniejsze to:

- przychody z czynności rewizji finansowej stanowiące podstawę naliczenia opłaty z tytułu nadzoru w 2017 r. – waga 30%,

- liczba czynności rewizji finansowej przeprowadzonych w 2017 r. – waga 20%,

- liczba biegłych rewidentów z polskimi licencjami uwzględnionych w sprawozdaniu do PIBR – waga 20%.

 

Uroczysta gala, podczas której ogłoszono laureatów miała miejsce w warszawskiej siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych.

 

Więcej informacji:

http://www.rp.pl/Biznes/304179950-Wyzwan-caly-czas-przybywa.html

http://www.rp.pl/Biznes/304179956-Ustawa-zmienila-reguly-gry.html

http://www.rp.pl/Biznes/304179949-KPMG-i-PwC-zwyciezcami-Rankingu-audytorow-Rzeczpospolitej.html

http://www.rp.pl/Biznes/304179953-Audyt-w-nowej-odslonie.html