Co nowego u naszych Firm Członkowskich

PHIG.pl » Co nowego u naszych Firm Członkowskich » Rödl & Partner zdobywcą tytułów Dobra Firma 2018 i Dobry Pracodawca 2018

Rödl & Partner zdobywcą tytułów Dobra Firma 2018 i Dobry Pracodawca 2018

Rödl & Partner

  • Dodano 30 marca 2018
  • ·

Rödl & Partner został wyróżniony w XI edycji ogólnopolskiego programu Liderzy Społecznej Odpowiedzialności, zdobywając tytuły: Dobra Firma 2018 i Dobry Pracodawca 2018. 

Program ma na celu wskazanie liderów biznesu społecznie odpowiedzialnego i upowszechnianie dobrych praktyk związanych z CSR. Patronat nad programem sprawuje Instytut Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk.

 

O wyborze zwycięzców zdecydował m.in. stopień zaangażowania firmy w działalność charytatywną, sponsorską czy realizowana polityka z zakresu emloyer branding oraz inne pozytywne działania wewnątrz i na zewnątrz organizacji. „Nasi pracownicy mają dostęp do bogatego pakietu socjalnego, możliwość korzystania z szerokiego wachlarza szkoleń. Wspieramy także ich aktywność sportową. Jesteśmy otwarci na potrzeby pracowników, dopuszczamy zdalną formę współpracy czy zatrudnienie w niepełnym wymiarze etatu” – podkreśla w wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej” Therese Baginski, Partner we wrocławskim biurze Rödl & Partner.

 

Doceniono również zaangażowanie firmy w działalność charytatywną, potwierdzone wieloletnimi działaniami na rzecz potrzebujących – domów dziecka, ośrodków szkolno-wychowawczych czy osób starszych. Rödl & Partner wspiera także sztukę – wernisaże, pokazy filmowe i koncerty, w tym inicjatywy związane z promowaniem kultury niemieckiej w Polsce.

 

Działania Rödl & Partner w zakresie CSR mają ugruntowaną tradycję i przebiegają na wielu płaszczyznach, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz firmy. Pozycja w gronie liderów biznesu społecznie odpowiedzialnego potwierdza status firmy na rynku i jest motywacją do dalszych działań wspierających lokalne społeczności, ekologię i przede wszystkim pracowników.

 

Przeczytaj wywiad z Therese Baginski:

http://spolecznieodpowiedzialni.info/strategia_csr__czy_to_takie_wazne-s176-k1587.html