Co nowego u naszych Firm Członkowskich

PHIG.pl » Co nowego u naszych Firm Członkowskich » Rewitalizacja fasady Hotelu MDM

Rewitalizacja fasady Hotelu MDM

Hotele Warszawskie Syrena Sp. z o. o.

  • Dodano 09 marca 2018
  • ·

Hotele Warszawskie „Syrena”, zarządzające historycznymi hotelami: Polonia Palace, Metropol oraz MDM, przedstawiły plany inwestycyjne na 2018, które w znaczny sposób zmienią wygląd obiektów.

 

Otwarty w 1955 roku Hotel MDM, zlokalizowany przy Placu Konstytucji, przejdzie renowację fasady, która zakończy się w drugiej połowie roku. Metamorfozie tej przyświeca przede wszystkim szczególna dbałość o zachowanie licznych detali i unikalnych zdobień. Dzięki temu finalny wygląd budynku nawiązywał będzie do historycznego projektu z lat pięćdziesiątych. Wykonana została wnikliwa analiza stratygraficzna, w trakcie której zbadano skład tynków i piaskowca, dzięki czemu hotel odzyska pierwotną kolorystykę fasady – jasnoszarą. W latach 50. mieniła się ona dodatkowo opiłkami marmuru i miki. Przywracanie oryginalnego wyglądu będzie także obejmowało płaskorzeźby i metaloplastykę. Pełna renowacja, modernizacja i konserwacja fasady powinna się zakończyć jesienią, ale już teraz hotel może się pochwalić nowoczesnymi pokojami według koncepcji Justyny Smolec, znakomitej polskiej projektantki wnętrz i architektki. Współpracowała z wieloma markami rodzimymi i zagranicznymi. Dominującymi kolorami stały się żywy pomarańcz i elegancka szarość. Dopełnieniem modernizacji i zmian w hotelu MDM są neony – nawiązujące do historycznych projektów, charakterystycznych dla Placu Konstytucji. Pomarańczowy neon MDM pojawił się na dachu hotelu z końcem 2017 roku. Zostanie wzbogacony o boczny, kasetonowy baner, który zwieńczy generalny remont fasady.


Dodatkowo uporządkowana zostanie kompleksowo identyfikacja świetlna na budynku. Okolica Hotelu MDM stała się niezwykle atrakcyjna zarówno dla gości biznesowych, jak i turystów. Liczne propozycje kulturalne, a także sama architektura okolicznych budynków, stały się magnesem dla miłośników sztuki, miejskich eksploracji i dobrego jedzenia. Hotel MDM jest idealnie zlokalizowany i stanowi świetną bazę zarówno dla gości indywidualnych, jak i grup.

 

Hotel MDM oferuje swoim gościom 134 nowoczesne pokoje, 3 kameralne sale konferencyjne oraz Upstairs Bar & Bistro z unikalnym widokiem na Plac Konstytucji.   

 

Więcej informacji: Agnieszka Naumiuk E: agnieszka.naumiuk@syrena.com.pl M: +48 691 509 460