Media

PHIG.pl » Media » Przychody z turystyki większe o 6.4%. Wzrost transportu lotniczego

Przychody z turystyki większe o 6.4%. Wzrost transportu lotniczego

  • Data wydarzenia 17 czerwca 2016
  • ·
  • Publikacja 17 czerwca 2016
  • ·

Do końca kwietnia br. turyści zostawili w Hiszpanii ponad 17,9 mld euro, o 6.4% więcej niż w roku poprzednim. Średnie wydatki przeciętnego turysty to ok. 927 euro, natomiast wydatek dzienny przypadający na jednego turystę to ok. 129 euro.

Najwięcej zagraniczni goście wydają na transport, jedzenie i inne atrakcje turystyczne. Najwięcej pieniędzy zostawiają turyści z Wielkiej Brytanii, Niemiec i Francji.

Szacuje się, iż w bieżącym roku padnie kolejny rekord turystów przyjezdnych do Hiszpanii. Tylko do końca kwietnia br. Hiszpanię odwiedziło 18,1 mln osób, o 13% więcej niż w tym samym okresie 2015r.

 

 

za: Portal Promocji Eksportu na podstawie dziennika ABC 

 


12% wzrost transportu lotniczego


Hiszpańskie lotniska należące do sieci Aena zarejestrowały 81,6 mln pasażerów w trakcie pierwszych pięciu miesięcy 2016 r. Jest to o 11,9% więcej niż w tym samym okresie roku poprzedniego.

Czynnikami sprzyjającymi rosnącej liczbie pasażerów są niskie ceny paliwa oraz niestabilna sytuacja w innych zakątkach turystycznych basenu Morza Śródziemnego. Najwięcej pasażerów rejestruje lotnisko Barajas w Madrycie, drugie miejsce zajmuje port lotniczy Prat w Barcelonie.

 

za: Portal Promocji Eksportu na podstawie dziennika ekonomicznego Expansión