Media

PHIG.pl » Media » Wartość zleceń realizowanych przez hiszpańskie firmy budowlane osiągnęła 11,8 milionów euro

Wartość zleceń realizowanych przez hiszpańskie firmy budowlane osiągnęła 11,8 milionów euro

  • Data wydarzenia 10 czerwca 2016
  • ·
  • Publikacja 10 czerwca 2016
  • ·

Ana Pastor, pełniąca obowiązki Ministra Rozwoju, poinformowała, że hiszpańskie firmy budowlane podjęły się w 2016 roku realizacji  zleceń o łącznej wartości 11,8 milionów euro.

Łączna wartość tegorocznych projektów oraz tych, których realizacji podjęto się pod koniec zeszłego roku szacowana jest na około 76,5 milionów euro, co stanowi 87% wartości wszystkich zleceń wykonywanych przez hiszpańskie firmy budowlane.

 

Wśród największych projektów, którymi obecnie zajmują się hiszpańskie firmy budowlane wymieniła rozbudowę Kanału Panamskiego oraz budowę połączenia kolejowego między Mekką i Medyną czy metra w Rijadzie.

„Nikogo już nie dziwi, że największe przedsięwzięcia infrastrukturalne na świecie są dziełem hiszpańskich firm”, powiedziała Minister Rozwoju Ana Pastor podczas ostatniego wystąpienia podczas  forum „Hiszpania Buduje (España Construye)”.

 

 „Hiszpania Buduje (España Construye)” jest nową kampanią prowadzoną pod auspicjami Wysokiego Komisarza do Spraw Promowania Marki Hiszpania, której zadaniem jest wspieranie hiszpańskich firm biorących udział w realizacji wielki projektów budowlanych na całym świecie.

 

Źródło

Expansion, 06.06.2016