Media

PHIG.pl » Media » Palma de Mallorca jest drugim najbardziej dochodowym miastem w Hiszpanii pod względem wynajmu nieruchomości mieszkalnych

Palma de Mallorca jest drugim najbardziej dochodowym miastem w Hiszpanii pod względem wynajmu nieruchomości mieszkalnych

  • Data wydarzenia 13 maja 2016
  • ·
  • Publikacja 13 maja 2016
  • ·

Według serwisu idealista.com, rentowność z tytułu inwestowania w nieruchomości przeznaczone na wynajem w Hiszpanii wzrosła z 5,3 procent w pierwszym kwartale 2015 roku do 5,7 procent w tym samym okresie bieżącego roku.

Stolica Majorki i Balearów - Palma jest przy tym drugim najbardziej opłacalnym miastem  Hiszpanii pod względem wynajmu obiektów mieszkalnych, z rentownością na poziomie 6,5 procent. Najbardziej opłacalny wynajem nieruchomości tego typu odbywa się w mieście Lleida w środkowej Katalonii, gdzie rentowność wynajmu obliczono na 8 procent. Na trzeciej pozycji znajduje się Las Palmas na Gran Canarii, z wskaźnikiem rentowności 6,2 procent, na czwartej Madryt z 5,5 procent a na piątej Barcelona z 5,2 procent.

 

architecture

 Badanie, w którym porównywano sprzedaż i wynajem cen różnych rodzajów nieruchomości oraz związany z tym zysk brutto, pokazuje, że najbardziej opłacalne  inwestycje wiążą się z nieruchomościami komercyjnymi. Zakup powierzchni handlowej do wynajęcia w Hiszpanii oferuje wskaźnik zysku brutto na poziomie 7,7 procent, w porównaniu do 7,2 procent w poprzednim roku.

 

Natomiast wynajem powierzchni biurowej generuje rentowność na średnim poziomie 6,9 procent w porównaniu do 6,7 procent rok wcześniej.

 

Źródło: www.euroweeklynews.com