Media

PHIG.pl » Media » Znaczny wzrost sprzedaży nowych aut w Hiszpanii

Znaczny wzrost sprzedaży nowych aut w Hiszpanii

  • Data wydarzenia 11 maja 2016
  • ·
  • Publikacja 11 maja 2016
  • ·

Dane na temat  sprzedaży nowych samochodów w Hiszpanii pokazują, że liczba nowych pojazdów zarejestrowanych w kwietniu tego roku była aż o 20 procent wyższa niż w tym samym okresie roku 2015.

Wzrost ten potwierdza utrzymującą się od dwóch lat w Hiszpanii tendencję w zakresie popularności zakupu nowych aut. Oczekuje się, że dane dotyczące całkowitej sprzedaży nowych samochodów w kwietniu pokażą liczbę nieco poniżej 100 tysięcy.


 Niespełna połowa wszystkich kwietniowych zamówień trafiła do odbiorców indywidualnych, podczas gdy druga połowa to auta sprzedane do wypożyczalni i firm.  W sektorach tych wzrosty kształtują się na poziomie od 20 do 40 procent w porównaniu do kwietnia 2015 roku.

 

Odnotowany w I kwartale 2016 roku wzrost sprzedaży o wartości 6,9 procent (w odniesieniu rok  do roku), wraz z łączną liczbą rejestracji  w tym kwartale na poziomie 285 tysięcy  pokazuje, że hiszpańska gospodarka jest silna i nie wykazuje oznak spowolnienia. Hiszpański PKB nadal rośnie w tempie 3,4 procent rocznie, a to przekłada się na decyzje zakupowe w zakresie nowych aut.

 

Źródło: www.euroweeklynews.com