Media

PHIG.pl » Media » Ranking EurActory40: Kto decyduje o przyszłości unii energetycznej

Ranking EurActory40: Kto decyduje o przyszłości unii energetycznej

  • Data wydarzenia 25 lutego 2016
  • ·
  • Publikacja 25 lutego 2016
  • ·

24 lutego w Brukseli odbyła się debata nt. stanu unii energetycznej zorganizowana przez Instytut EurActiv. Podczas dyskusji zaprezentowano listę 40 najbardziej wpływowych osób w tym obszarze współpracy.

 


Ranking EurActory40 ujawnił, że europejska polityka energetyczna zdominowana jest przez Niemców (9 przedstawicieli spośród 40 znajdujących się w rankingu),  Brytyjczyków (7) i Francuzów (4).

 

Na liście znalazło się dwóch Hiszpanów: Komisarz ds. działań w dziedzinie klimatu Miguel Arias Cañete (4 miejsce), oraz  Szef Biura Łącznikowego Komisji Europejskiej Ivan Martin (36 miejsce).

 

Ponadto w pierwszej 10. jest dwoje Polaków: przewodniczący Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii Parlamentu Europejskiego, b. premier i b. przewodniczący PE Jerzy Buzek (3 pozycja) oraz premier Polski Beata Szydło (7 miejsce)

 

Prawie połowa (19) najbardziej wpływowych osób w dziedzinie unii energetycznej to przedstawiciele instytucji unijnych. W rankingu umieszczono również przedstawicieli grup interesów oraz analityków energetycznych think-tanków, którzy mają istotny wpływ na podejmowane decyzje.

 

 

Kształtowanie europejskiej polityki energetycznej – jak wynika z rankingu  – jest domeną mężczyzn. Spośród 40 osób umieszczonych na liście tylko 9 to kobiety.

 

Zapraszamy do zapoznania się z rankingiem 40 najbardziej wpływowych osób, które decydują o przyszłości unii energetycznej: www.euractiv.com/EurActory40

 

Źródło tekstu i zdjęcie: Euractiv