Aktualności

PHIG.pl » Aktualności » Rozpoczęła się rejestracja na Trusted Economy Forum

Rozpoczęła się rejestracja na Trusted Economy Forum

  • Data wydarzenia 08 czerwca 2022
  • ·
  • Publikacja 21 kwietnia 2022
  • ·

Rozpoczęła się rejestracja uczestników na Trusted Economy Forum, największą w Europie konferencję poświęconą elektronicznym usługom zaufania, która odbędzie się w dniach 8 - 9 czerwca w Warszawie. 


Wydarzenie zgromadzi międzynarodowych ekspertów i praktyków biznesu, którzy będą dyskutować o kluczowych zagadnieniach związanych z transformacją cyfrową, zmianą modeli biznesowych, cyberbezpieczeństwem, a także o technologiach przyszłości wpływających na rozwój usług elektronicznej identyfikacji. Trusted Economy Forum odbędzie się w formule hybrydowej, a udział online jest bezpłatny.


Tematem przewodnim Trusted Economy Forum będzie „Proces, podpis, identyfikacja – podstawa jednolitej i zaufanej gospodarki światowej”. Dyskusje będą toczyć się w ramach 4 bloków tematycznych: Zmiany na rynku w 2021/2022 roku w eID oraz usługach zaufania: Polska, Europa, Świat; Biznes i partnerstwa: transformacja cyfrowa w praktyce; Cyberbezpieczeństwo - geopolityka, biznes, zaufanie oraz Klient, technologia, produkty, legislacja.

 

Świat zmienia się na naszych oczach. Jak nigdy, potrzebujemy teraz technologii, która zapewni nam przede wszystkim bezpieczeństwo, a jednocześnie będzie jednolita, uniwersalna, transgraniczna i zoptymalizuje procesy.  Dlatego podczas Trusted Economy Forum będziemy chcieli spojrzeć na usługi zaufania przez pryzmat wpływu na budowanie biznesu, procesów administracyjnych i całej gospodarki cyfrowej. Ważnym tematem w agendzie będzie cyberbezpieczeństwo, którego znaczenie jest jeszcze większe w kontekście obecnej sytuacji geopolitycznej. Porozmawiamy o jego wpływie na biznes, gospodarkę oraz społeczeństwo. Będziemy mówić również o bezpieczeństwie transakcji, biorąc pod uwagę to, w jaki sposób budowane są systemy i procesy, szczególnie te związane z weryfikacją tożsamości w świecie wirtualnym. Podejmiemy również kwestię bezpiecznego oraz optymalnego zarządzania informacjami oraz danymi. Chcemy pokazać praktyczną stronę transformacji cyfrowej i przykłady firm oraz instytucji, które z sukcesem wdrożyły rozwiązania digitalowe, a także dyskutować o tym jak dialog rynkowy, partnerstwa biznesowe i publiczno-prywatne wpływają na jej rozwój. Zastanowimy się także czy duplikacja usług cyfrowych jest możliwa. Ważnym zagadnieniem, które zostanie poruszone będzie europejski mobilny portfel tożsamości, obecnie jeden z głównych tematów dyskutowanych na poziomie Komisji Europejskiej. Ma on zapewnić bezpieczną i jednolitą identyfikację elektroniczną we wszystkich usługach online na poziomie EU. Wyjdziemy również nieco w przyszłość, dlatego w  agendzie pojawi się temat technologii postkwantowej i jej wpływu na rynek usług zaufaniamówi Ewelina Chudy, Kierownik Biura Organizacyjnego Trusted Economy Forum.


Tegoroczną edycję konferencji poprowadzi Michał Kanownik, Prezes Związku Cyfrowa Polska. Podczas wydarzenia swoją wiedzą podzielą się polscy i europejscy eksperci w dziedzinie cyfryzacji i usług zaufania w tym: Ricardo Gengini z ETSI ESI, międzynarodowej organizacji, która wspiera regulacje i inicjatywy europejskie dotyczące gospodarki cyfrowej oraz opracowuje dokumenty normalizacyjne, prof. Kai Rannenberg z Uniwersytetu Goethego we Frankfurcie n.Menem, Evgenia Nikolouzou z ENISA, agencji unijnej odpowiedzialnej za zapewnienie wysokiego i efektywnego poziomu bezpieczeństwa w sieciach i systemach informatycznych, a także Izabela Albrycht, członkini Rady ds. Bezpieczeństwa i Obronności w ramach Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP oraz Grupy Doradczej NATO ds. nowych i przełomowych technologii. O praktycznych aspektach cyfrowej gospodarki dyskutować będą również Paweł Baranowski z Polkomtel, Krzysztof Polcyn z Europejskiego Funduszu Leasingowego i Magdalena Reimann oraz Mariusz Włodarczyk z Santander Leasing Polska.

 

Patronami honorowymi są: Związek Cyfrowa Polska; European Signature Dialog; Cyber Science – Śląskie Centrum Inżynierii Prawa, Technologii i Kompetencji Cyfrowych; Cloud Signature Consortium; Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy (NASK); Europejski Instytut Norm Telekomunikacyjnych (ETSI)

 

Patronami instytucjonalnymi : CEE Digital Coalition, Instytut Dyplomacji Gospodarczej oraz Polsko Hiszpańska Izba Gospodarcza

 

Partnerem wydarzenia jest: Xtension

 

Partnerem merytorycznym jest Obserwatorium.biz   

 

Więcej informacji i rejestracja na www.trustedeconomyforum.com


Biuro Prasowe: Lidia Roman, PR Manager +48 609 792 980, pr@asseco.pl